سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ مهر ۱۳۹۸ در ۲:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب
شهرام میرآب اقدم در گفت‌و‌گو با سوره سینما مطرح کرد:

مستند «مادر جبهه‌ها» نمونه‌ای از اهمیت حضور زنان در دفاع مقدس است

shahram-mirab-aghdam

شهرام میرآب اقدم کارگردان مستند «مادر جبهه‌ها» گفت: این مستند به اهمیت حضور زنان در جبهه‌ها و نقش حمایت گر آنها در دفاع مقدس تا خط مقدم می‌پردازد.

شهرام میرآب اقدم کارگردان مستند «مادر جبهه‌ها» در گفت‌و‌گو با خبرنگار سوره سینما عنوان کرد: فیلمبرداری این مستند در قالب گفت و گوهایی کوتاهی با خانم محمودی به سال های ۸۴ و ۸۵ برمی‌گردد که در همان زمان هم به دلیل مساعد نبودن حال ایشان ، گفت و گوهای طولانی و مفصلی نیست.

وی افزود : این فیلمبرداری ها جسته و گریخته ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال ۸۷ با فوت خانم محمودی پروژه متوقف شد.

وی گفت : ما همه این راش ها را به همراه عکس هایی که خانم محمودی در اختیارمان قرار داده بودند و تصاویر آرشیوی از انجمن دفاع مقدس و صدا و سیما باهم تدوین کردیم و حتی یک دقیقه هم بعد از فوت ایشان، فیلمبرداری را ادامه ندادیم و اصرار داشتیم با همان گفت و گوهای ایشان تمام شود.

وی معتقد است: نکته مهمی که در این مستند به وضوح دیده می شود، اهمیت و حضور زنان در دفاع است و نشان دادن نمونه‌های خاصی مانند خانم محمودی که حتی تا خط مقدم جبهه‌ها در کنار رزمنده‌ها حضور داشته است.

میرآب اقدم در پایان گفت: زمان این مستند حدود ۲۶ دقیقه است که کیفیت راش ها را بالا بردیم و پخش آن با کیفیت Full HD است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>