سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳۱ فروردین ۱۳۹۹ در ۲:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

بازدید ابراهیم حاتمی‌کیا از پلتفرم‌‏های پخش آنلاین فیلم سینمایی «خروج»

hatamikia-bazdid

ابراهیم حاتمی‌کیا از فیلیمو بازدید کرد تا از نزدیک در جریان وضعیت پخش و فروش آنلاین فیلم سینمایی «خروج» با حضور مدیران ارشد دو سرویس فیلیمو و نماوا قرار گیرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی فیلیمو، پس از اعلام فروش یک میلیاردی فیلم «خروج» و برآورد ۲۱۱ هزار نفر تماشاگر با احتساب معیارهای سنجش تعداد تماشاگر در شبکه نمایش خانگی یعنی در نظر گرفتن حداقل ۲/۵ نفر به ازای یک بلیط، ابراهیم حاتمی کیا ظهر روز شنبه ۳۰ فروردین ۹۹ در بازدیدی از پلتفرم فیلیمو از نزدیک در جریان روند فروش این فیلم قرار گرفت.

در این بازدید طرفین به ادامه این حرکت‏ نو و جریان‌ساز در سینما تاکید کردند و این اقدام را مقدمه  راهی دانستند که سینمای جهان مدت‌ها قبل در آن مسیر حرکت کرده است. با توجه به نامعلوم بودن زمان بازگشایی سینما‏ها و ادامه‌دار بودن اکران اینترنتی خروج، طرفین این دیدار طرح “سینمای آنلاین” را اقدامی درست برای مردم و اهالی سینما دانستند تا هم مردم سرگرم باشند و هم هنر-صنعت سینما به رونق و شکوفایی خود ادامه دهد. همچنین فیلم‌سازان می‌توانند طی این طرح دریچه‌های جدیدی برای نمایش فیلم‌‏هایشان را تجربه کنند تا دیگر مجبور نباشند در صف اکران بیاستند.

در جریان این بازدید با تاکید بر اینکه صنعت سینما به خاطر شیوع ویروس کرونا دوران سکون را پشت سر می‌گذارد و سینمادار و فیلم‌ساز هر دو با هم متضرر هستند، متولیان “سینمای آنلاین” ادامه این اقدام را نیازمند قانون‏گذاری درست در زمینه “کپی رایت” و “مالکیت معنوی” دانستند. امری که باعث می‌شود تا مسیر برای فیلمسازها و صاحبان سرمایه هموار باشد و حقوق مولفان و صاحبان آثار به دلیل نبود کپی رایت تضعیف نگردد و بدین‌ترتیب مابقی اهالی سینما به این طرح اعتماد کنند و چراغ “اکران آنلاین” روشن بماند.

در پایان این بازدید ابراهیم حاتمی‌کیا روند و نحوه فروش فیلم سینمایی «خروج» را در دو سرویس فیلیمو و نماوا از نزدیک مورد بررسی قرار داد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>