سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

بیش از ۱۱۰ جایزه داخلی و خارجی برای آثار کوتاه باشگاه فیلم سوره

bashgah-film-soureh

محمدرضا شفاه مدیرعامل باشگاه فیلم سوره از کسب بیش از ۱۱۰ جایزه داخلی و خارجی توسط آثار کوتاه باشگاه فیلم سوره خبر داد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی باشگاه فیلم سوره، محمدرضا شفاه مدیرعامل باشگاه فیلم سوره گفت: در مدت حدود ۶ سالی که از فعالیت این مجموعه هنری سینمایی می گذرد علاوه بر ۲ فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» و «دیدن این فیلم جرم است!» و سریال «کتونی زرنگی» که جزو آثار بلند تولید شده در باشگاه فیلم سوره هستند، آثار کوتاه این مجموعه نیز توانسته اند در محافل سینمایی داخلی و خارجی خوش بدرخشند و حاصل این حضور هم بیش از ۱۱۰ جایزه و حضور موفق در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی بوده است.

شفاه ادامه داد: در میان آثار کوتاه باشگاه فیلم سوره فیلم های کوتاه «ولد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی، «علمک» به کارگردانی حسین دارابی و «دایو» به کارگردان حسین دارابی بیشترین جوایز بین المللی را به خود اختصاص داده اند. ضمن آن که فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» هم بیش از ۲۰ حضور بین المللی را تجربه کرده که حاصل آن چندین جایزه معتبر بین‌المللی بوده است.

مدیرعامل باشگاه فیلم سوره درباره حضور بین المللی آثار کوتاه توضیح داد: آثار باشگاه فیلم سوره در این مدت در بیش از ۴۰ جشنواره معتبر خارجی حضور داشته و موفق به کسب جایزه شده است که از این میان می توان به جشنواره انیمیشن سئول (سیکاف)، جشنواره خیرونای اسپانیا، جشنواره یونیورسال ترکیه، فستیوال فیلم کلکته، جشنواره رجینا کانادا، رویداد سینمایی کلوژ رومانی، جشنواره فیلم دوربان آفریقای جنوبی، فستیوال سلولارت آلمان، جشنواره فیلم های کوتاه مین مکس ۲۰ آلمان، جشنواره فیلم های ورزشی میلان، رویداد جهانی پروموفست و … اشاره کرد.

شفاه در پایان گفت: آثار باشگاه توانسته اند در بیش از ۲۰ کشور دنیا نظیر اسپانیا، بریتانیا، کانادا، ایالات متحده، ایتالیا، چین، نروژ، هندوستان و … حضور یابند و اغلب موفق به کسب جایزه شده‌اند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>