سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب
مدیر «مرکز مستند سوره» حوزه هنری عنوان کرد:

سال ۹۸ توجه ما بر روی مسائل اجتماعی بود/ بعد از کرونا پروژه‌های نیمه‌کاره از سر گرفته خواهد شد

yasser-faryadras

یاسر فریادرس گفت: بعد از پایان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به دلیل شیوع بیماری کرونا، فیلمبرداری پروژه‌های نیمه‌کاره «مرکز مستند سوره» از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، یاسر فریادرس مدیر «مرکز مستند سوره» حوزه هنری عنوان کرد: در سال ۹۸ توجه ما بر روی مسائل اجتماعی بود و اگر بخواهیم پروژه های «مرکز مستند سوره» را تقسیم بندی کنیم باید از پروژه های در حال ساخت و پروژه های تکمیل شده صحبت کنیم و به تفکیک وضعیت نمایش آنها را مشخص نماییم.

وی تشریح کرد: ما در سال گذشته تعدادی مستند به اتمام رساندیم که بعضی از آنها از سال قبل مانده و بعضی ها جدیدتر بود. این مستند ها شامل «باشگاه شهرت» به کارگردانی حسن یادگاری، «سکوهای صورتی» به کارگردانی محمدجواد رئیسی ، «آدور» به کارگردانی محمدصادق اسماعیلی، «مجموعه آدم های بحران» و «هجوم آب» (سیل شیراز) به کارگردانی محمد کارت وتهیه کنندگی وحید کاظمی ، «مجموعه خاطرات سعدآباد» به کارگردانی یوسف جعفری، «خط تولید» به کارگردانی یاسر طالبی ، «مادرجبهه ها» به کارگردانی شهرام میرآب اقدم، «مک دونالدز تقدیم می کند» به کارگردانی توحید ابراهیمی، «تنها مدرس» به کارگردانی معین شافعی و«تمدن بزرگ» به کارگردانی میثم پوررشیدی است .

فریادرس افزود: از میان مستندهای ذکر شده «باشگاه شهرت» ، «آدم های بحران» ،«هجوم آب» ، «خاطرات سعدآباد» ، «خط تولید» و «مک دونالدز» پخش تلویزیونی داشتند و سایر آثار طی مراسمی رونمایی و اکران مردمی شدند.

مدیر «مرکز مستند سوره» همچنین به ۵ مستند در حال ساخت مرکز اشاره کرد که شامل «فصلی میان خواب وترانه» به کارگردانی بهروز نورانی پور، «پرتره اصغر نقی زاده» به کارگردانی محسن نقی زاده ، «پرتره امیرحسین فردی» به کارگردانی محسن کریمیان است.

وی در پایان در خصوص تولیدات سال ۹۹ گفت: در فرصت مغتنمی به تشریح برنامه ها و چشم انداز سال جدید خواهیم پرداخت و بعد از پایان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به دلیل شیوع بیماری کرونا، فیلم برداری پروژه های نیمه‌کاره از سر گرفته خواهد شد و با ساخت آثار جدید و رونمایی آنها ادامه خواهیم داد .