سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۴ شهریور ۱۳۹۹ در ۴:۱۸ ب.ظ چاپ مطلب
انسیه شاه‌حسینی در گفت‌و‌گو با سوره سینما مطرح کرد:

سینمای منحرف شده از مسیر اصلی، جایی برای فرهنگ محرم ندارد

ensieh-shah-hoseini

سیاست‌های غلط ‌سینمای ما را از مسیر اصلی و ذهن مخاطبان را از مسیر کربلا و هدف انقلاب دور ساخته است. این سینمای منحرف شده از مسیر اصلی، جایی برای فرهنگ محرم ندارد.

انسیه شاه‌حسینی کارگردان سینما در گفت‌و‌گو با سوره سینما گفت: من و امثال من از برکت انقلاب و رزمندگان اسلام، در سینمای پاک فعلی مشغول فیلمسازی هستیم و از آن جایی که انقلاب اسلامی ما نیز، از فرهنگ عاشورا نشأت گرفته، به نوعی همگی وام دار این نهضت هستیم.

کارگردان «زیباتر از زندگی» ادامه داد: حالا اینکه چرا در همه این سالها برای انعکاس فرهنگ عاشورا کم گذاشتیم جای حرف و حدیث زیادی دارد و مبحث بسیار بسیار تاسف بار و نگران کننده است.

شاه‌حسینی خاطر نشان ساخت:‌ سیاست‌های غلطی که از سال ۷۶ به بعد، ‌سینمای ما را از مسیر اصلی خود دور کرد،‌ تا امروز اثر نامطلوب خود را حفظ کرده و ذهن مخاطبان را از مسیر کربلا و هدف انقلاب دور ساخته است.

کارگردان «شب بخیر فرمانده» گفت: برای سینمایی ما که ژانر قوی و حتی در سال‌های اخیر پولساز دفاع مقدس را دارد، حرف زدن درباره فرهنگ عاشورا نباید اینقدر به حاشیه کشیده شود زیرا سینمای دفاع مقدس بستر بسیار مناسبی برای ارائه تصاویر و مفاهیم عاشورا،‌ در فضایی معاصر و ملموس تر است زیرا ما هرگونه برداشتی از دفاع مقدس داشته باشیم، محال است خارج از چارچوب ایثار و معنویات کربلا باشد.

نویسنده و کارگردان «غروب شد بیا» معتقد است: ما  باید در این دوران غرور به علم نداشته خودمان را در برابر عظمت این نهضت بشکنیم و علاوه بر مشکی پوشیدن و گریه کردن، به سمت مطالعه کتاب‌های معرفی کننده این قیام عظیم برویم و مثلا مقتل‌هایی چون الارشاد شیخ مفید را بخوانیم.

وی در پایان گفت: عاشورا را نباید فقط در حد یک سنت پیش پا افتاده نگه داشت و متولیان سینمای دینی و حتی تلویزیون باید به سمت واکاوی فرهنگ عاشورا و بازکردن زوایای فلسفی اش و انتقال آن به نسل جوان برود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>