سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳ مهر ۱۳۹۹ در ۳:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

نقد «آبادان یازده ۶۰» در برنامه «نقدسینما»/ بررسی سینمای دفاع مقدس

naghdecinema-abadan

برنامه تلویزیونی «نقدسینما» جمعه این هفته به سراغ فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» می‌رود و در بخش گفتگوی ویژه موضوع سینمای دفاع مقدس را بررسی می‌کند.

به گزارش سوره سینما، در جدیدترین قسمت از برنامه «نقدسینما» که جمعه ۴ مهرماه ساعت ۲۲ پخش خواهد شد، امیررضا مافی به بهانه اکران فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» میزبان آرش خوشخو منتقد سینما و مینو خانی استاد دانشگاه و منتقد است تا آن را واکاوی و تحلیل نمایند.

در ادامه سید جواد هاشمی (بازیگر و کارگردان)، علیرضا اسحاقی (نویسنده و بازیگر) و روح‌الله برادری (تهیه‌کننده) در گفتگوی ویژه این قسمت از «نقد سینما» حضور دارند تا ضمن مرور آثار سینمای دفاع مقدس و ارزیابی آن، عملکرد و اوضاع فعلی سینمای دفاع مقدس را نیز بررسی و تشریح کنند.

در بخش بعدی بهروز افخمی در ادامه مباحث تخصصی، به مناسبت هفته دفاع مقدس خاطرات حرفه‌ای و تجربیات خود را از دوران دفاع مقدس تبیین می‌کند و سینمای دفاع مقدس را با برخی آثار جنگی سینمای بین‌الملل مقایسه خواهد کرد.

گفتگو با مجتبی فرآورده سخنگوی اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما بخشی دیگر از برنامه «نقدسینما» است.

در این قسمت از برنامه موضوعات مرتبط با اتحادیه تهیه‌کنندگان و سینماگران نیز بیان خواهد شد و مخاطبان می‌توانند با شماره ۱۰۰۰۰۵۱۶ با عوامل برنامه در ارتباط باشند.