سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۹ مهر ۱۳۹۹ در ۱۰:۳۵ ب.ظ چاپ مطلب

فیلم سینمایی «دشت خاموش» پس از ونیز راهی توکیو و فلورانس می‌شود

dashte-khamoosh

فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری در جشنواره فیلم توکیو و جشنواره «اینک خاورمیانه» در فلورانس برای مخاطبان به نمایش در می‌آید.

به گزارش سوره سینما، فیلم سینمایی «دشت خاموش»  که در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز به نمایش گذاشته شد و موفق به دریافت سه جایزه مهم از این جشنواره (تندیس شیر بهترین فیلم بخش افق‌ها، نشان فیپرشی و تندیس فای) گردید، در سی و سومین دوره جشنواره فیلم توکیو که از ۱۰تا ۱۹ آبان ماه سال جاری برگزار می‌گردد در بخش «فوکوس بر جهان» پذیرفته شده و به نمایش در می آید. این بخش مخصوص نمایش فیلم‌های مطرح شده در جشنواره‌های مهم جهانی بوده که در سال جاری موفق به دریافت جوایز مهمی شده اند.

در بخش رقابتی جشنواره فیلم توکیو فیلم‌های «مجبوریم» به کارگردانی رضا درمیشیان و «تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده از ایران حضور دارند و با دیگر فیلم‌های این بخش به رقابت خواهند پرداخت.

«دشت خاموش» در دو نوبت در تاریخ‌های ۱۵ و ۱۹ آبان ماه در این جشنواره برای مخاطبان به نمایش در می‌آید.

همچنین «دشت خاموش» در  یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «اینک خاورمیانه» که در شهر فلورانس ایتالیا برگزار می‌گردد هم شرکت دارد. این جشنواره با موضوع سینما و فرهنگ معاصر و مخصوص فیلم‌های تولید شده در خاورمیانه است. جشنواره «اینک خاورمیانه»‌ از تاریخ ۱۵ تا ۲۰ مهر ماه برگزار می‌گردد. این جشنواره با نمایش مستند «سایه های بی خورشید» به کارگردانی مهرداد اسکویی افتتاح خواهد شد و در ادامه دوازده فیلم دیگر از سینماگران ایرانی و کُرد را به نمایش خواهد گذاشت.

فیلم «دشت خاموش»  در تاریخ ۱۸ مهر به نمایش در آمده و توسط منتقدین مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

پخش بین المللی فیلم «دشت خاموش» به عهده شرکت پرشیا فیلم با مدیریت علی قاسمی است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>