سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۶ آبان ۱۳۹۹ در ۲:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب
یاسر فریادرس در گفت‌وگو با سوره سینما مطرح کرد:

مستند، بهانه مناظره و گفت‌وگو می‌شود/ پخش مستندهای روز دنیا در فصل جدید «به اضافه مستند»

yasser-faryadras

تهیه‌کننده برنامه «به اضافه مستند» معتقد است این برنامه بستری برای نقد و نمایش مستندهای دیده نشده در تلویزیون است.

یاسر فریادرس مدیر «مرکز مستند سوره» حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار سوره سینما با بیان اینکه این مرکز مجری طرح فصل چهارم برنامه «به اضافه مستند» است، گفت: فصل جدید این برنامه تلویزیونی با عوامل، مجری و ساختار جدیدی به کارگردانی محسن کریمیان و امین قدمی (مستندساز) و سر دبیری رضا کردلو به تازگی روی آنتن رفته است.

تهیه کننده برنامه «به اضافه مستند» افزود: «به اضافه مستند» برنامه‌ای تلویزیونی از شبکه مستند است که پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستندها فراهم کرده است. همچنین در‌ بخش «میز نقد» امیر ابیلی و سعید هاشم‌زاده به نقد فرمی و محتوایی مستند می پردازند. نظرسنجی و نقد مردمی از دیگر بخش های این برنامه است.

فریادرس درباره وجه تمایز فصل چهارم «به اضافه مستند» با فصل های قبلی خاطرنشان کرد: علاوه بر تغییر عوامل، اضافه کردن بخش میز نقد و همچنین نمایش مستندهای خارجی که فرصت مغتنمی برای پخش و بررسی مستندهای روز دنیاست از ویژگی های این فصل از به اضافه مستند هستند. بر این اساس در بخش «میز نقد» علاوه بر نقد کارشناسانه، مخاطب از امکان نمره‌دهی به مستندهای پخش شده بهره‌مند شده و به بهترین مستند ایرانی از نگاه مردمی، در پایان فصل، جایزه‌ای اهدا خواهد شد.

تهیه کننده فصل چهارم «به اضافه مستند» یادآور شد: نمایش مستند بهانه‌ای برای بحث و گفتگو درباره موضوعات فیلم هاست و فرصتی برای شکل گرفتن مناظره در قاب تلویزیون را فراهم می کند. در واقع در به اضافه مستند، به راحتی از کنار موضوعات مهمی که در مستندها مطرح می شود عبور نمی‌کند.

فریادرس در پایان خاطرنشان کرد: فصل جدید «به اضافه مستند» مجموعا در ۵۲ قسمت طی دو فصل ۲۶ قسمتی روی آنتن خواهد رفت.

گفتنی است برنامه‌ «به اضافه مستند» با تهیه کنندگی یاسرفریادرس، روزهای سه شنبه از ساعت ۲۰روی آنتن شبکه مستند می‌رود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>