سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۸ آبان ۱۳۹۹ در ۳:۰۴ ب.ظ چاپ مطلب
مدیرعامل «باشگاه فیلم سوره» مطرح کرد:

اعلام تولیدات نیمه اول سال ۹۹/ سریال «نغمه» سال ۱۴۰۰ ساخته می‌شود

mohamad-javad-movahed

محمدجواد موحد مدیرعامل «باشگاه فیلم سوره» گزارش عملکرد این مجموعه در نیمه اول سال ۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، محمدجواد موحد مدیرعامل «باشگاه فیلم سوره» در خصوص عملکرد این مجموعه در نیمه اول سال ۹۹ گفت: «باشگاه فیلم سوره» در ۷ ماهه اول سال جاری موفق به ساخت مجموعه ای از آثار کوتاه و همچنین تله فیلم تلویزیونی «وانتافه» به کارگردانی محمدحسین امانی شده است.

همچنین ۵ اثر کوتاه در حوزه توانمند سازی و معرفی کارگردانان جدید‌ تولید و بابی در زمینه آغاز فعالیت این فیلمسازان ایجاد شده است.

وی افزود: ساخت ۱۸ اثر کوتاه از جمله فعالیت‌های نیم ساله اول «باشگاه فیلم سوره» در سال ۹۹ بوده است.

موحد خاطر نشان کرد: در حال حاضر سریال «نغمه» در مرحله نگارش قرار داشته و تا پایان سال جاری مراحل پیش تولید آن پیگیری خواهد شد. براین اساس ساخت این اثر به سال آینده موکول و درباره انتخاب عوامل آن تصمیم گیری خواهد شد. لازم به ذکر است تله فیلم «آجر به آجر» نیز از دیگر اقدامات «باشگاه فیلم سوره» بوده و در مرحله نگارش قرار دارد.

وی درباره وضعیت بحرانی انتشار ویروس کرونا و تاثیر آن بر روند تولید آثار اظهار داشت: برنامه ریزی های مربوط به ساخت آثار تا حدی انجام شده و تاکنون نسب به تولیدات ماه های گذشته با حفظ پروتکل های بهداشتی اقدام شده است. اما اگر این وضعیت تا سال آینده ادامه دار باشد قطعا ساخت تولیدات متوقف شده و تابع قوانین مندرج در ستاد مبارزه با کرونا هستیم.

این در حالی است که فیلم «مصلحت نظام» و برخی دیگر از آثار در شرایط سخت کرونا تولید شده و موارد بهداشتی و حفظ سلامت عوامل در اولویت قرار دارد.

مدیر عامل «باشگاه فیلم سوره» ادامه داد: سلامت در اولویت همه امور قرار دارد همانگونه که با ابتلای برخی عوامل تولیدی یک تله فیلم روند ساخت آن را به تعویق انداخت. بنابراین مجموعه «باشگاه فیلم سوره» و به طور کلی حوزه هنری همانند دیگر ارگان‌ها فعالیت های خود را منوط به تصمیم گیری های دولتی بر رعایت اصول بهداشتی کرده و تابع قانون است.