سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۱ آذر ۱۳۹۹ در ۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

حمید بهمنی و داوود امیریان فیلمنامه دفاع مقدسی «نبرد تامکت» را می‌نویسند

amirian-bahmani

حمید بهمنی و داوود امیریان با حمایت بنیاد سینمایی فارابی در حال نگارش فیلمنامه فیلم بلند سینمایی «نبرد تامکت» با موضوع دفاع مقدس هستند.

به گزارش سوره سینما، قرارداد نگارش این فیلمنامه با موضوع دفاع مقدس بین فیلمنامه‌نویسان و بنیاد سینمایی فارابی منعقد شده و «نبرد تامکت» در مرحله بازنویسی فیلمنامه قرار دارد.

حمید بهمنی فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان سینمای ایران با اشاره به روایت این فیلمنامه از یکی از وقایع دوران دفاع مقدس ادامه داد: این فیلمنامه به نبرد هوایی تامکت می‌پردازد که در این نبرد یک خلبان دلیر ایرانی در شرایطی سخت، نمی‌گذارد که این هواپیمای مهاجم وارد آسمان ایران شود.

کارگردان آثاری چون «آخرین نبرد»، «آن مرد آمد»، «گلوگاه شیطان» و «گام‌های شیطانی» ادامه داد: در حال حاضر به همراه داوود امیریان فیلمنامه‌نویس و نویسنده شاخص ادبیات دفاع‌مقدس مشغول بازنویسی فیلمنامه هستیم. نوشتن فیلمنامه‌ بر مبنای واقعیت کار ساده‌ای نیست و در تلاش هستیم تا با همکاری آقای امیریان کار خوبی را آماده کنیم و درصددیم تا در نگارش نهایی این فیلمنامه از لحاظ فرم، دست به تغییراتی بزنیم.

او با اشاره به خلل وارد شده شرایط کرونایی حاکم بر جامعه بر روند این پروژه، افزود: با توجه به این که آقای امیریان در مقطعی مشکوک به بیماری کرونا شد و شکر خدا به بهبود رسید، کمی ادامه کار عقب افتاده است؛ اما درصددیم به‌زودی فیلمنامه را تحویل دهیم و پس از ارائه طرح فیلمنامه، در ادامه مشغول نگارش سیناپس و نسخه نهایی و پیش‌تولید فیلم خواهیم شد.

بهمنی همچنین گفت: درانتها باید از امیر سمواتی تهیه کننده «نبرد تامکت» تشکر کنم که با تجربیات خیلی خوبی که دارد به ما در نگارش فیلمنامه بسیار کمک کرده است


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>