سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۴ آذر ۱۳۹۹ در ۶:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

روایت چشم انتظاری خانواده شهدای گمنام در مستند «برادرم نادعلی»

baradaram-nadali

مستند «برادرم نادعلی» به کارگردانی علی تک‌روستا در بخش مسابقه شهید آوینی چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت اکران می‌شود.

به گزارش سوره سینما، علی تک‌روستا کارگردان مستند «برادرم نادعلی» درباره موضوع این مستند گفت: «برادرم نادعلی» روایت خانواده مفقود الاثری است (نادعلی دهقان کار) که بر حسب اتفاق سنگ مزاری به نام این شهید در بهشت زهرا پیدا می کنند. این مستند در ادامه تلاش های برادر شهید برای اجازه نبش قبر و گرفتن آزمایش دی ان ای از برادرش را به تصویر می‌کشد.

وی تصریح کرد: این مستند که در «مرکز مستند سوره» حوزه هنری تهیه شده است، در واقع تک قصه ای از هزاران قصه چشم انتظاری خانواده های شهدا گمنام است که تاکنون مزار فرزندانشان نامعلوم و تلاش هایشان در این راه به دلیل برخی بی توجهی ها و مصائب اداری بی ثمر مانده است.

تک روستا با تاکید بر اینکه هدفش از ساخت این مستند مطالبه ای جدی از مسئولان درباره شهدای گمنام است، اظهار کرد: تاکنون هیچ پاسخ روشنی درباره علت نگرفتن آزمایش دی ان ای از شهدای گمنام داده نشده است. پدران و مادران شهدای گمنام چشم انتظار گرفتن آزمایش دی ان ای از فرزندانشان هستند اما متاسفانه هیچ اقدامی صورت نمی گیرد.

این مستندساز در پایان گفت: امیدوارم مستند «برادرم نادعلی» بتواند احساس مسئولیت و دغدغه‌مندی درباره بلاتکیفی شهدای گمنام را ایجاد کند چراکه سوژه مستند من هم با چنین مشکلی روبرو است و سال هاست برای رسیدن به پاسخی روشن تلاش می‌کند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>