سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۴ دی ۱۳۹۹ در ۳:۳۸ ب.ظ چاپ مطلب

نقد آثار داریوش مهرجویی در برنامه «نقدسینما»/ بررسی وضعیت معیشتی سینما با حضور غلامرضا موسوی

naghdecinema-mehrjuyee-mousavi

برنامه «نقدسینما» جمعه پنجم دی‌ماه ضمن نقد آثار داریوش مهرجویی به بررسی وضعیت معیشتی سینما در روزهای کرونایی با حضور غلامرضا موسوی می‌پردازد.

به گزارش سوره سینما، برنامه «نقدسینما» جمعه ۵ دی‌ماه با هدف بررسی یک پرونده در گفتگویی ویژه روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

بخش ابتدایی برنامه به میزبانی امیررضا مافی، پوریا ذوالفقاری و آرش خوشخو، به نقد و بررسی آثار داریوش مهرجویی کارگردان صاحب سبک سینمای ایران می‌پردازند.

در ادامه برنامه و در دنباله سلسله گفتگوهای مربوط به بررسی سینمای ایران در دهه نود به مناسبت فرارسیدن پایان سال سینما و آخرین سال دهه ۹۰ و با توجه به یک سالگی کرونا، اوضاع معیشتی و صنفی اصحاب سینما در دوران کرونا و تاثیر آن بر سینمای دهه نود بررسی می‌شود. «نقدسینما» در این بخش میزبان غلامرضا موسوی رئیس هیأت مدیره اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان ایران و تهیه‌کننده پیشکسوت سینما می‌شود.

در ادامه برنامه رویدادهای هنری و سینمایی با حضور علیرضا مرادی روزنامه نگار و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی تحلیل می‌شود. همچنین نحوه برگزاری سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر نیز دیگر موضوعی است که به پرداخته خواهد شد.

در پایان این برنامه طبق روال همیشگی بهروز افخمی در میز آموزش فیلمسازی درباره فیلمنامه نویسی و فیلمنامه اصلی (اورجینال) صحبت خواهد کرد.

برنامه «نقدسینما» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری، جمعه هر هفته ساعت ۲۲ از شبکه پنج روی آنتن می‌رود.