سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۵ اسفند ۱۳۹۹ در ۴:۳۸ ب.ظ چاپ مطلب

پخش و بررسی مستند «هک بزرگ» در برنامه «به اضافه مستند»

Be-Mostanad-20

مستند «هک بزرگ» که به رسوایی بزرگ «کمبریج آنالیتیکا» در انتخابات ایالات متحده ۲۰۱۶ می‌پردازد در برنامه «به اضافه مستند» به نمایش در می‌آید.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، بیستمین قسمت از فصل چهارم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «هک بزرگ» (The Great Hack) به کارگردانی کریم آمر و جیحان نجیم روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

مستند مهیج «هک بزرگ» درباره‌ رسوایی بزرگ «کمبریج آنالیتیکا» در انتخابات ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ تمرکز دارد و از ابعاد مختلفی به بررسی و ارزیابی این رسوایی می‌پردازد. این مستند محصول ۲۰۱۹ در آمریکا است.

«کمبریج آنالیتیکا» یک شرکت داده‌کاوی و تحلیل محتوا در آمریکا است که به فعالان سیاسی مشاوره می‌دهد. این شرکت در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ به دونالد ترامپ مشاوره می‌داد اما انتشار اسنادی از داده‌های خصوصی مردم رسوایی بزرگی را برای این شرکت رقم زد.

در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور حسین شمقدری و سیدعلی سیدان برگزار می‌شود و ابعاد مختلفی از سرقت داده‌ها توسط ایالات متحده مورد بررسی قرار می‌گیرد. این قسمت از برنامه «به اضافه مستند» روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۲۷ اسفند ساعت ۹ و جمعه ۲۹ اسفند ساعت ۱۴ است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.