سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۵ فروردین ۱۴۰۰ در ۴:۱۳ ب.ظ چاپ مطلب

حضور فیلم مستند «خانه خاموش» در بخش راف کات جشنواره سوییس

khane-khamoosh

فیلم مستند «خانه خاموش» به کارگردانی فرناز و محمدرضا جورابچیان و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت در بخش راف کات جشنواره فیلم مستند «ویزیون دو ریل» سوییس پذیرفته شد.

به گزارش سوره سینما، فیلم مستند «خانه خاموش» که تولید آن بیش از چهار سال به طول انجامیده به عنوان نماینده ایران در این دوره از رقابت‌های تولید فیلم مستند این رویداد مهم اروپایی در بخش راف کات پنجاه و دومین جشنواره بین‌الملی فیلم مستند ویزیون دو ریل سوییس پذیرفته شد.

در این بخش تنها چهار پروژه محصول مشترک از کشورهای آمریکا، مکزیک، برزیل، کامرون، بلژیک، آفریقای جنوبی، فیلیپین و ایران انتخاب شده‌اند.

«خانه خاموش» پرتره خانواده‌ ای تهرانی است که زندگی آنها در چند دهه به تصویر کشیده می‌شود.

فرنار و محمدرضا جورابچیان پیش از این، فیلم مستند «اعتراض وارد نیست» را کارگردانی و تهیه کرده بودند.

جشنواره فیلم مستند ویزیون دوریل سوییس تنها جشنواره مستند کشور سوییس، و یکی از مهمترین جشنواره های مستند جهان به شمار می آید.

پنجاه و دومین جشنواره بین المللی مستند ویزیون دو ریل از تاریخ ۱۵ آوریل تا ۲۵ آوریل در کشور سوئیس به صورت آنلاین و با پذیرش تعداد محدودی مهمان در محل فستیوال برگزار می شود.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>