سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۵:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

معرفی فیلم‌های قرآنی سی‌و‌نهمین جشنواره فجر/ «مصلحت» و «منصور»

maslehat-mansoor

هیأت داوران فیلم‌های قرآنی سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم فجر جوایز خود را به فیلم‌های «مصلحت» و «منصور» اهدا کرد.

به گزارش سوره سینما، برای سومین سالِ متوالی، هیأت داورانِ فیلم های قرآنیِ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به دبیری مرتضی خدمتکار و متشکل از عباس صالح مدرسه ای، سید مصطفی زراوندیان و حسین سلیمانی ضمن تشکر از اصحاب هنر سینما و همه دست‌اندرکاران این جشنواره، منتخبین خود را اعلام  کرد. البته قرار بود در اسفندماه گذشته این نتایج به طور رسمی منتشر شود و طی مراسمی جوایز برگزیدگان اهدا گردد اما به دلیل محدودیت های کرونایی برگزاری مراسم تا کنون به تعویق افتاد و به آینده موکول گردید.

متن بیانیه هیأت داوران فیلم های قرآنی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به این شرح است:

هوالمصور

نظر به اهمیت تولید فیلم های قرآنی در حوزه سینما که از مفاهیم و مضامین « قرآن و عترت» الهام گرفته است و نقش هنرمندان به عنوان طلایه دارانِ تولید این آثار، برای سومین سال متوالی هیئت داورانِ معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن ادای احترام به ساحت کلام‌الله مجید ،مراتب تقدیر و تشکر خود را از اصحاب هنر سینما و همه دست‌اندرکاران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، بر خود واجب دانسته و از هنرمندان عزیزی که باعث رونق و ارتقاء سطح کمی و کیفی این دوره از جشنواره شده‌اند و با خلق آثار خود بر غنای هنر سینما افزوده‌اند، قدردانی می‌نماید.

بر این اساس، هیأت داوران ضمن بررسی فیلم های این دوره ، ضمن تقدیر از فیلمنامه «تک تیرانداز» جایزه بهترین فیلمنامه را به آقایان حسین دارابی، احسان ثقفی و احمد حیدریان نویسندگان فیلمنامه «مصلحت» به خاطر انتقال مفاهیم و مضامین قرآنی با تکیه بر مفهوم عدالت محوری در روند فیلم اهدا می‌کند.

همچنین به پاس یک عمر مستند سازی در محورِ مقاومت و تلاش مجاهدانه برای ثبت و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت و نیز تاکید بر روحیه خودباوریِ ملی، جایزه بهترین کارگردانی را به آقای سیاوش سرمدی برای کارگردانی فیلم سینمایی «منصور» اهدا می نماید.

هیأت داوران بخاطر نقش آفرینیِ زیبا و متفاوت در راستای ترسیم عفو و بخشش در آموزه های دینی، جایزه بهترین بازیگری را به خانم نازنین فراهانی برای بازی در فیلم سینمایی «مصلحت» اعطا می‌کند.

هیأت داوران: عباس صالح مدرسه ای، سید مصطفی زراوندیان، حسین سلیمانی

دبیر هیأت داوران: مرتضی خدمتکار


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>