سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳۰ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۶ ب.ظ چاپ مطلب

پخش بین‌المللی «ابلق» به کمپانی آمریکایی رسید

ablagh

یک کمپانی آمریکایی پخش بین‌المللی فیلم سینمایی «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی را بر عهده گرفت.

به گزارش سوره سینما، کمپانی Outsider Pictures یکی از کمپانی‌های مطرح تولید فیلم و پخش بین‌المللی در لس‌انجلس آمریکا است. این مجموعه همچنین در زمینهٔ اکران فیلم‌های داستانی در آمریکای شمالی و آمریکای لاتین تخصص دارد. کمپانی Outsider Pictures علاوه بر تمرکز بر روی فیلم‌های انگلیسی و اسپانیایی به فیلم‌های مستقل غیرانگلیسی زبان با قدرت داستان‌گویی بالا نیز توجه ویژه‌ای دارد و بدین‌ترتیب سعی می‌کند تا با درنظرگرفتن خاستگاه فیلمسازان مستقل، مخاطبان را با داستان‌هایی اصیل از سراسر جهان آشنا کند.

این کمپانی که جزو مجموعه‌های سینمادار آمریکاست؛ سالانه شش تا هشت فیلم را اکران و تنها سه تا چهار فیلم برای پخش و فروش بین‌المللی خریداری می‌کند. محصولات این کمپانی از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۰۵ تا کنون در جشنواره‌های مهمی چون کن، ونیز، برلین، تورنتو، سن‌سباستین، ساندنس و بسیاری از جشنواره‌های مهم بین‌المللی دیگر حضور داشته است.

فیلم سینمایی «ابلق» برای نخستین‌بار در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، بهترین بازیگر نقش مکمل زن با بازی گلاره عباسی، بهترین چهره‌پردازی و بهترین جلوه‌های ویژه بصری گردید.

پیش‌تر نیز آثار نرگس آبیار در عرصهٔ بین‌المللی موردتوجه واقع شده و پیش‌بینی می‌شود «ابلق» نیز حضور موفقی در حوزه برون‌مرزی داشته باشد.

بهرام رادان، الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، مهران احمدی، گلاره عباسی، گیتی معینی، شادی کرم رودی، امین میری و فاطمه کریمیان از جمله بازیگران فیلم سینمایی «ابلق» هستند.