سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۲ آذر ۱۴۰۰ در ۳:۳۳ ب.ظ چاپ مطلب

پردیس چارسو خانه پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت»

hamidi moghadam

بخش‌هایی از برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به‌صورت محدود در پردیس سینمایی چارسو انجام می‌شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمد حمیدی‌مقدم دبیر جشنواره «سینماحقیقت» گفت: باتوجه‌به واکسیناسیون عمومی و بازگشایی سینماها، شورای سیاست‌گذاری جشنواره تصمیم گرفت بخشی از برنامه‌های پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» برای مخاطبانی محدود، در پردیس سینمایی «چارسو» و به‌صورت فیزیکی انجام شود.

وی ادامه داد: شورای سیاست‌گذاری جشنواره از آغاز به کار، برای دو شیوه اجرایی برنامه‌ریزی کرده و باتوجه‌به تجربه موفق برگزاری برخط (آنلاین) در چهاردهمین دوره، زیرساخت‌های این امر به شکل کامل آماده و مهیا بود. تسریع در روند واکسیناسیون و کاهش ابتلا و بستری مبتلایان به ویروس کرونا در هفته‌های اخیر، گزینه برگزاری فیزیکی به شکل محدود را پررنگ‌تر کرد. متأسفانه شیوع سویه جدید ویروس کرونا، نگرانی‌ها را دوباره شدت داده و از این منظر جشنواره «سینماحقیقت» متأثر از سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کروناست.

حمیدی‌مقدم افزود: باتوجه‌به رایزنی‌های انجام شده و بررسی‌های صورت‌گرفته، این برنامه‌های محدود را به پردیس سینمایی چارسو خواهیم برد که فضایی آشنا و مأنوس برای دوستداران و فعالان سینمای مستند دارد و پیش‌ازاین هم تجربه برگزاری جشنواره «سینماحقیقت» را در آن داشته‌ایم. اما بخش اعظم برنامه‌ها در شکل آنلاین و برای مخاطب گسترده در پلتفرم‌ها قابل تماشا و پیگیری است.

دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» ادامه داد: باتوجه‌به آلودگی هوای تهران، ترافیک و توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی طبیعی است که توصیه می‌کنیم علاقه‌مندان به سینمای مستند، از طریق پلتفرم‌ها جشنواره را ببینند. همه رویدادهای جشنواره از طریق سایت irandocfest.ir پخش می‌شود. نمایش فیلم‌ها در پرتال جشنواره اتفاق می‌افتد و در سایت هاشور و نماوا بلیت‌فروشی برای تماشای آثار برای علاقه مندان وجود دارد. جزئیات این بخش را به زودی در نشست خبری به اطلاع مخاطبان جشنواره خواهیم رساند.

دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ادامه داد: در پردیس چارسو و در ایام جشنواره میزبان تعدادی محدود از اهالی رسانه، صنوف و صاحبان آثار هستیم و باتوجه‌به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از میزبانی گسترده معذوریم.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه به دبیری محمد حمیدی‌مقدم برگزار می‌شود.