سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۶ دی ۱۴۰۰ در ۱۲:۲۸ ب.ظ چاپ مطلب

«چشم ایرانی» به شبکه مستند آمد

به اضافه مستند

مستند «چشم‌ ایرانی» در جدیدترین قسمت از برنامه «به اضافه مستند» پخش شده و با حضور حسن قائدی عکاس حاضر در نبرد با داعش نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، چهل‌و‌نهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «چشم ایرانی» به کارگردانی ساسان فلاح‌فر روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

مستند «چشم ایرانی» روایتی متفاوت از نگاه یک عکاس جنگ به خط مقدم نبرد با داعش است و وقایع رخ داده در نبرد با تکفیری‌ها از نگاه حسن قائدی، عکاس ایرانی به نمایش درآمده است.

حسن قائدی از عکاسان نام آشنای کشور است که از همان روزهای ابتدایی ظهور داعش در عراق و سوریه به این مناطق سفر کرد تا روایتگر اتفاقات رخ داده در خط مقدم نبرد با داعش باشد. مستند «چشم ایرانی» شامل ۶ سفر به سوریه و ۴ سفر به عراق است که توسط حسن قائدی از سال ۱۳۹۲ تا تقریباً پایان جنگ در سوریه و عراق انجام شده است.

این مستند برای اولین بار در چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت به نمایش درآمد و توانست از این جشنواره جایزه‌ای را دریافت کند. اکنون و در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی این مستند از برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» پخش می‌شود.

به اضافه مستند

در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور حسن قائدی عکاس و سوژه مستند «چشم‌ ایرانی» و دکتر معماریان برگزار می‌شود و موضوع نبرد با داعش و نقش سردار سلیمانی در نابودی این گروهک تروریستی مورد بررسی قرار می‌گیرد. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه ۷ دی ساعت ۱۹:۴۵ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۸ دی ساعت ۸:۳۰ و جمعه ۱۰ دی ساعت ۱۵ است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.