سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۸:۲۰ ب.ظ چاپ مطلب
بهروز شعیبی خبر داد:

«بدون قرار قبلی» در میلاد امام رضا (ع) اکران خواهد شد

بهروز شعیبی

فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» نیمه خرداد ماه، در هفته کرامت مصادف با میلاد امام رضا (ع) اکران خواهد شد.

سوره سینما: بهروز شعیبی؛ کارگردان فیلم تحسین شده «بدون قرار قبلی» با حضور در ویژه برنامه «مثل ماه» به مناسبت عید سعید فطر،  خبر از اکران این فیلم سینمایی داد.

به گفته بهروز شعیبی، برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی گروه تولید فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» از این قرار است که این فیلم را در نیمه خردادماه، در هفته کرامت و مصادف با میلاد پر سعادت امام رضا (ع) به اکران سراسری درآورند.

«بدون قرار قبلی» ششمین فیلم سینمایی بهروز شعیبی در مقام کارگردان است که فیلمنامه آن توسط فرهاد توحیدی و مهدی تراب‌بیگی با نگاهی به یکی از داستان‌های مصطفی مستور نوشته شده‌است.

داستان فیلم در مورد دختری به نام یاسمین است که پس از سال‌ها به دلیل مرگ پدرش به ایران بازگشته است. پسر او دچار اوتیسم است و این مسئله، سفر را برایش دشوار می‌کند.

Bedoone-Gharare-Ghabli

یاسمین شناختی از پدرش ندارد و بیش از آن میراثی که پدر برایش گذاشته‌است باعث تعجب او می‌شود. اقامت کوتاه او در زادگاه پدر و دیدار با کسانی که پدرش را می‌شناسند او را به درک تازه‌ای از انسان و مفهوم مرگ می‌رساند.

پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی، الهام کردا، صابر ابر، امین میری، محمد کیانی، عرفان ابراهیمی از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

«بدون قرار قبلی» در چهلمین جشنواره فیلم فجر در شش رشته هنری کاندیدای دریافت سیمرغ شد و در نهایت سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری و سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی (جایزه ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی) را دریافت کرد.