سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۷ فروردین ۱۴۰۳ در ۱:۴۷ ب.ظ چاپ مطلب
قزوین قطب مستند کشور می‌شود؛

انتقال ستاد مرکز مستند سوره به استان قزوین

Todi-Mehre-Yazdan

با حکم رییس سازمان سینمایی سوره، ستاد مرکز مستند سوره به استان قزوین منتقل و محمدرضا امامقلی به عنوان قائم مقام سازمان سینمایی سوره در امور مستند و سرپرست مرکز مستند سوره انتخاب شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، روز گذشته ۲۶ فروردین طی مراسمی، حمیدرضا جعفریان رییس سازمان سینمایی سوره، امیر مهریزدان مدیر سابق مرکز مستند سوره را تودیع و محمدرضا امامقلی را با حفظ سمت، به عنوان قائم مقام سازمان سینمایی سوره در امور مستند و سرپرست مرکز مستند سوره معارفه کرد.

حمیدرضا جعفریان رییس سازمان سینمایی سوره در ابتدا بیان کرد: در دوره آقای مهریزدان مدیر سابق مرکز مستند سوره اراده‌ای برای فعالیت و همکاری و همچنین ساخت مستند در مراکز استان‌ها شکل گرفت که قرارست به طور جدی و به شکل نظامند این اتفاق در دوره مدیریت جدید رقم بخورد. بر این اساس در نظر داریم ستاد مرکز مستند را از تهران به استان قزوین منتقل کنیم تا همه برنامه‌ها و منابع برای ساخت مستند در مراکز حوزه هنری ذیل این ستاد رقم بخورد. در حقیقت با تفویض مأموریت مستندسازی سازمان سینمایی سوره به حوزه هنری استان قزوین، تمام فعالیت‌های مستند مراکز حوزه هنری در مرکز مستند سوره و ستاد آن که در شهر قزوین فعال می‌شود، اتفاق می‌افتد.

وی افزود: آقای مهریزدان هم در همکاری با سازمان سینمایی سوره، دفتر تولید مستند با محوریت مضمونی پیشرفت را راه‌اندازی خواهند کرد که امیدواریم به زودی به بار بنشیند و شاهد تولیدات فاخر و موثر از ایشان به‌عنوان مستندساز باشیم.

محمدمهدی دادمان، رییس حوزه هنری نیز در این مراسم گفت: به برادرم آقای امیر مهریزدان خداقوت می‌گویم و امیدوارم در ادامه مسیر موفق باشند. خوشبختانه اتفاقات خوبی در دوره مدیریت ایشان افتاد و تولیدات مناسب و باکیفیتی در زمینه مستند با نگاهی به فراتهران داشتیم. امیدواریم با تمرکز ایشان روی تولید، کارهای بهتر، جریان‌سازتر، موثرتر با مضمون‌های انقلاب اسلامی را شاهد باشیم.

وی افزود: همچنین باید خیر مقدمی به محمدرضا امامقلی بگوییم که بزرگواری کردند و دعوت ما را پذیرفتند. دغدغه ایده فراتهران و وزن دادن به حوزه هنری استان‌ها از ابتدا جزو ماموریت‌های ما بود که باید کمک کنیم به صورت تفصیلی طراحی و اجرا شود.

سپس امیر مهریزدان، مدیر سابق مرکز مستند سوره عنوان کرد: ما در مرکز مستند سوره سعی کردیم بازوی هنری انقلاب اسلامی را ترسیم و تلاش کردیم از لوگوی مرکز محفاظت کنیم، به گونه‌ای که کارهای ضعیف و بی ربط تولید نشود. این مرکز ملجأ کار با مستندسازان همراه با نظام است که سرمایه گران‌بهایی محسوب می‌شود. در این ۲ سال مرکز مستند سوره با وجود همه سختی‌ها و مرارت‌ها جزو مراکز فعال بود و ‌توانستیم رابطه‌مان را با مستندسازان شاخص نگه داریم. انشاءالله جایگاه مرکز به قوت خود و چه بسا بیشتر باقی بماند.

محمدرضا امامقلی، قائم مقام سازمان سینمایی سوره در امور مستند و سرپرست مرکز مستند سوره نیز در سخنانی کوتاه گفت: امیدوارم با حسن نظر و اعتماد مدیران حوزه هنری و سازمان سینمایی سوره به بنده که با اراده قوی بر تقویت مساله فراتهران تاکید دارند و مجدانه پیگیری آن هستند، توفیقات لازم حاصل شود.

در بخشی از حکم رییس سازمان سینمایی سوره خطاب به محمدرضا امامقلی انتظارات تحولی و رویکردهای جدید به شرح زیر اعلام شده است:

۱. انتقال ستاد مدیریت مرکز مستند سوره از تهران به قزوین در جهت پیاده‌سازی متعالی راهبرد فراتهران در حوزه هنری

۲. فعال کردن و سامان‌دهی امر مستند در استان‌های کشور با رعایت اقتضائات و ظرفیت‌های اختصاصی  و توجه به زیست‌بوم هر استان

۳. عضویت در هیئت مدیره سفیرفیلم با هدف حفظ هویت باشگاهی این موسسه در عین تثبیت روند رو به رشد تولید آثار جریان‌ساز و مؤثر

۴. توجه ویژه به تولید مستندهای جریان‌ساز و مسئله‌محور

۵. احیاء هویت ارزشمند و تعیین‌کننده قالب مستند با تولید آثار هنرمندانه، توجه به فرم و تعریف برنامه‌های ترویجی فاخر

۶. کاربست مرامنامه مضمونی سازمان در تالیف و تولید آثار