سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۷:۳۷ ب.ظ چاپ مطلب
همراه با نمایش فیلم سینمایی «دسته دختران»؛

برگزاری نخستین نشست تخصصی پنجمین جشنواره فیلم کوثر

Kowsar-Fest

نخستین نشست از مجموعه نشست‌های تخصصی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر با موضوع ریشه چالش‌های جهانی اخلاق،خانواده و ارزشها به میزبانی دانشگاه الزهرا برگزار می‌شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر، نخستین نشست تخصصی این رویداد فرهنگی با موضوع ریشه چالش‌های جهانی اخلاق، خانواده و ارزشها با حضور غلامرضا منتظمی دیپلمات سابق در فرانسه، دبیر اجرایی کنفرانس بین‌المللی افق نو و مدیر بخش بین‌الملل جشنواره، در دانشگاه الزهرا در تهران برگزار می‌شود.

در حاشیه این نشست تخصصی نیز فیلم سینمایی «دسته دختران» به کارگردانی منیر قیدی، محصول سال ۱۴۰۰ به نمایش در می‌آید. نشست یاد شده و نمایش فیلم، از ساعت ۱۳ تا ۱۵ چهارشنبه دوم خردادماه جاری در محل دانشگاه الزهرا تهران میزبان علاقه مندان مباحث تخصصی آسیب شناسی سینماست.

پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر توسط بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش با همکاری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر، سازمان سینمایی و بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تیرماه امسال با دبیری ناصر باکیده در تهران برگزار می‌شود.

 

فروش سینمای ایران در اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام شد

فروش سینمای ایران در اردیبهشت ۱۴۰۳ به بیش از ۱۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان رسید و بیش از ۳ میلیون نفر در این ماه به سینما رفتند.

به گزارش روابط عمومی موسسه سینماشهر، جمعه هفتم اردیبهشت با فروش بیش از ۱۳ میلیارد و ۶۱ میلیون تومان، پرفروش‌ترین روز و سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت با ۲۷۹ هزار و ۲۹۲ نفر پرمخاطب‌ترین روز از اردیبهشت ماه محسوب می‌شوند.

فیلم‌های سینمایی «مست عشق» با فروش بیش از ۸۶ میلیارد و ۶۶۳ میلیون تومان، «تمساح خونی» با فروش بیش از ۳۶ میلیارد و ۳۷۱ میلیون تومان، «سال گربه» با فروش بیش از ۳۰ میلیارد و ۷۳۱ میلیون تومان، «بی‌بدن» با فروش بیش از ۱۴ میلیارد و ۸۰۵ میلیون تومان، «آسمان غرب» با فروش بیش از ۵ میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان، «ایلیا جستجوی قهرمان» با فروش بیش از ۳ میلیارد و ۴۶۴ میلیون تومان، «قلهک» با فروش بیش از یک میلیارد و ۴۰۲ میلیون تومان و «آپاراتچی» با فروش بیش از یک میلیارد و ۳۶۸ میلیون تومان رتبه‌های اول تا هشتم و فروش‌های میلیاردی جدول فروش اردیبهشت ۱۴۰۳ را به خود اختصاص دادند.

همچنین فیلم‌های «نوروز» با فروش بیش از ۷۷۱ میلیون تومان، «نیلگون» با فروش بیش از ۴۱۱ میلیون تومان، «تاوان» با فروش بیش از ۱۴۹ میلیون تومان، «پرویزخان» با فروش بیش از ۱۱۸ میلیون تومان، «عروسک» یا فروش بیش از ۳۲ میلیون تومان، «همسایه شما، زهره» با فروش بیش از ۱۶ میلیون تومان و «قوی‌دل» با فروش بیش از ۱۳ میلیون تومان در رتبه‌های نهم تا پانزدهم جدول فروش اردیبهشت ماه قرار گرفتند.