سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۹ خرداد ۱۴۰۳ در ۲:۰۳ ب.ظ چاپ مطلب
با تقدیر از فریده سپاه‌منصور؛

اکران افتتاحیه «این جمعیت قابل کنترل» برگزار شد

Ekran-In-Hamiat

اکران افتتاحیه فیلم سینمایی «این جمعیت قابل کنترل» به کارگردانی محمدمتین اوجانی دوشنبه ۲۸ خردادماه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.

به گزارش سوره سینما، پیش ازنمایش «این جمعیت قابل کنترل»، محمدمتین اوجانی کارگردان این فیلم سینمایی ضمن خوشامدگویی به حاضران گفت: ساخت فیلمی که شبیه آثار کمدی روز سینمای ایران نیست و حال و هوای خاص خودش را دارد آسان نیست. این فیلم هم مشکلات خاص خودش را داشت. اما خوشحالم که اولین تجربه کارگردانی فیلم بلند من به این شکل رقم خورد.

اوجانی در ادامه از فریده سپاه‌منصور بازیگر نقش اصلی این فیلم سینمایی دعوت کرد تا روی صحنه برود. اوجانی پیش از تقدیر از فریده سپاه‌منصور تاکید کرد: افتخاری بود کنار خانم سپاه‌منصور در این فیلم زندگی کردم. هنرمندی که در مکتب تئاتر بزرگ شدند و من لحظه لحظه فیلم از او یاد گرفتم.

فریده سپاه‌منصور که با تشویق حضار روی سن آمد، در جملات کوتاهی گفت : وقتی می خواهم در یک جمع حرف بزنم، هول می شوم، من فقط بلدم بازی کنم. خواهش می کنم این فیلم را تبلیغ کنید، چرا که بسیار متفاوت است. از آقای اوجانی بسیار سپاسگزارم که من را برای بازی در این فیلم دعوت کرد و باعث شد که یک کار متفاوت بازی کنم.

علیرضا استادی دیگر بازیگر اصلی این فیلم سینمایی نیز گفت: امیدوارم که از دیدن این فیلم که حاصل تلاش های مستمر سینمای مستقل است لذت ببرید. خاطرم هست محمدمتین اوجانی دو سال قبل، مثل بسیاری از کارگردان های دیگر درگیر پیدا کردن سرمایه گذار بود و دغدغه این را داشت فیلمنامه ای که نوشته بود را بسازد و روزی روی پرده سینما ببیند. از بچه های پشت صحنه سپاسگزارم. از بزرگانی مثل استاد محمود سماک‌باشی، خانم فریده سپاه‌منصور که ولی نعمت ما بودند. امیدوارم سال های سال سایه ایشان بالای سر فرهنگ، هنر و ادب این سرزمین باشد و از خانواده محترم داوودنژاد ممنونم و جای محمدرضا داوودنژاد عزیز امشب در میان ما خالی است.

زهرا داوودنژاد هم در صحبت‌های کوتاهی گفت: واقعا این فیلم حاصل عشق است، عاشقانه کار کردن تک تک افراد حاضر در پشت صحنه و جلوی دوربین. هر چند که اگر هنوز آدم ها به عاشقانه های دو سال پیش شان پایبند نباشند، ولی زمانی که ما این فیلم را می ساختیم، همه افراد به عاشقانه ترین شکل ممکن با هم یک کار واحد را انجام دادیم و من خیلی برای این فیلم شریف احترام قائلم و تشکر می کنم از آقای اوجانی برای اینکه این نقش را به من دادند.

روناک برخوردار دیگر بازیگر این فیلم سینمایی نیز گفت: در این فیلم همه با هم همدل بودیم و یکی از دلایل برکت پروژه وجود بزرگانی مثل محمود سماک‌باشی، محمد فوقانی، علی استادی، زهرا داوودنژاد، محمد رضا داوودنژاد و گل سر سبد ما خانم فریده سپاه‌منصور بود که برای اولین بار نقشی به این زیبایی را بازی کردند که نمی دانم چرا تا به امروز چنین نقشی به ایشان پیشنهاد نشده بود.

درپایان و پیش از نمایش این فیلم، شهاب پارسایی و سارا سلطانی که سرمایه‌گذاری این را به‌عهده داشتند، به نمایندگی از حامی مالی فیلم «کلینیک سلطانیه» هدیه ای را به فریده سپاه‌منصور اهدا کردند.

محمود سماک‌باشی، فریده سپاه‌منصور، محمد فوقانی، کاوه آفاق، هدا ناصح، علیرضا استادی، زهرا داوودنژاد، روناک برخوردار، علیرضا معتمدی، مریم بحرالعلومی، محمد حمزه‌ای، علی علایی، نسیم ادبی،  سیاوش چراغی‌پور، مریم نراقی، امیرمحمد عبدی، مهدی رایگانی، علی کیان‌ارثی، حسین ناظریان و… در این اکران حضور داشتند.