سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۲ دی ۱۳۹۲ در ۶:۲۸ ب.ظ چاپ مطلب
در راه جشنواره فیلم فجر/

بزرگداشت جهانگیر میرشکاری در سی و دومین جشنواره فیلم فجر

mirshekari

بزرگداشت صدابردار با سابقه سینما جهانگیر میرشکاری در سی و دومین جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود.

بزرگداشت جهانگیر میرشکاری صدابردار پیشکسوت سینما در سی و دومین جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود.

سوره سینما- به گزارش مدیریت ارتباطات سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، جهانگیر میرشکاری صدابردار پیشکسوت و متبحر سینما و تلویزیون کشورمان در سال ۱۳۲۶ در شهر آبادان متولد شد. وی در سال ۱۳۵۱ از مدرسه عالی تلویزیون و سینما فارغ التحصیل شد. میرشکاری که بیشترین همکاری خود در زمینه صدابرداری را با بهرام بیضایی داشته است ، کار صدابرداری در سینما را از سال ۱۳۶۵ با فیلم «باشوغریبه کوچک» ساخته بهرام بیضایی آغاز کرد.

وی با دریافت ۴ سیمرغ بلورین و یک لوح زین از جشنواره بین المللی فیلم فجر در گروه رکوردداران این جشن سینمایی کشور دسته بندی می شود. او برای اولین با در سال ۱۳۶۵ با صداگذاری «خانه دوست کجاست» ساخته عباس کیارستمی و «اجاره نشین ها» به کارگردانی داریوش مهرجویی لوح زرین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرد. این صدابردار سینمای کشورمان، که فارغ التحصیل تلویزیون است همزمان با تحصیل کار صدابرداری را آغاز کرده و طی چهار دهه آن را ادامه داده است.
میرشکاری در مسیر موفقیت های خود در سال ۱۳۶۸ برای فیلم«زیربام های شهر» ساخته اصغر هاشمی سیمرغ بلورین جشنواره بین المللی فیلم فجر را دریافت کرد. او در سال ۱۳۷۰ برای دومین بار سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را برای فیلم «هنرپیشه» ساخته محسن مخملباف را به خانه برد. موفقیت های میرشکاری در سال ۱۳۷۵ با سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر برای فیلم «سرزمین خورشید» ساخته احمدرضا درویش ادامه یافت. این صدا بردار کشورمان در سال ۱۳۷۸ به واسطه همکاری مجدد با احمدرضا درویش برای فیلم «متولد ماه مهر» سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را به خانه برد.

میرشکاری صدابرداری فیلم‌های «سگ کشی» ،«کلوزاپ»، «مهمان مامان»، «کاغذ بی خط» و … را بر عهده داشته است.وی تا کنون در ۱۸ دوره برگزاری جشنواره فیلم فجر نامزد سیمرغ بلورین بوده در دوره های مختلف جشن خانه سینما هم برای فیلم های «لیلا»  ساخته داریوش مهرجویی، «متولد ماه مهر» به کارگردانی احمدرضا درویش و« جایی در دور دست » به کارگردانی خسرو معصومی تقدیر شده است.

وی امسال با فیلم های« زندگی جای دیگریست»ساخته منوچهر هادی و «پاپ» به کارگردانی احسان عبدی پور در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور خواهد یافت. میرشکاری در این روزها مشغول صداگذاری فیلم سینمایی «در دنیای تو ساعت چند است» به کارگردانی صفی یزدانیان و تهیه کنندگی علی مصفا است.

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در نظر دارد آیین بزرگداشت جهانگیر میرشکاری صداگذار با تجربه سینمای ایران را در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر برگزار کند. مراسم بزرگداشت این هنرمند با تجربه و پیشکسوت سینمای ایران همزمان با برگزاری جشنواره فیلم با حضور بزرگان سینمای ایران برگزار می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>