سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۲۶ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۱:۱۷ ق.ظ چاپ مطلب

حرف‌های حیدریان درباره سینمای مقاومت/ دفاع مقدس به ایران محدود نمی‌شود

heydarian-defa-moghadas

یک کارشناس سینمایی پرداختن به مفهوم دفاع و مقاومت را محدود به فرهنگ ایرانی نمی‌داند.

یک کارشناس سینمایی پرداختن به مفهوم دفاع و مقاومت را محدود به فرهنگ ایرانی نمی‌داند.

سوره سینما- محمد مهدی حیدریان معاون سابق سینمایی در گفت و گو با روابط عمومی سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در خصوص  برگزاری جشنواره مقاومت و اهمیت موضوع آن گفت: مفهوم دفاع مقدس و انقلاب اسلامی فارغ از هرگونه لوکیشن ،مکان و جغرافیای خاص حاوی مفاهیم الهی در چارچوب نگاهی خاص است. هرجایی که دفاع مقدس برای احقاق حقوقی یا دفاع مظلوم از ظالم صورت می گیرد می توان به ابعاد آن دفاع پرداخت و لزوما نباید خودمان درگیر فرایندی باشیم تا به آن بپردازیم.

وی گفت:تلاش هایی که در دوره های مختلف برای برگزاری این جشنواره شده فی نفسه خوب بوده و به خاطراهمیتی که این جشنواره دارد می طلبیده که این رویداد مستقل برگزار شود.

معاون سابق سازمان سینمایی در ادامه به دو نکته که در  برگزاری بهتر  این جشنواره دخیل است اشاره کرد و توضیح داد:امیدواریم بتوانیم مسئولین را متوجه پتانسیل و ظرفیت این گونه سینمایی  و قدرت آن کنیم که متناسب با این ظرفیت برای پرداختن  به موضوعات دفاعی از این حوزه طلب استمداد و یاری کنند تا با امکانات و شرایط هر چه بهتر پاسخ مثبتی به نیاز هنرمندان در این زمینه داده شودتا آنان هرچه بهتر  با این مقوله بتوانند همکاری کنند.

حیدریان همچنین به نکته دیگری اشاره کرد  و گفت: برای اینکه کار ارزشمندی در حوزه دفاع مقدس صورت گیرد نباید سال به سال منتظر باشیم تا ببینیم چه فیلمی و چه اثری در این باب تولید می شود تا از  حضور آن در جشنواره بهره ببریم. بلکه باید در طول سال با برگزاری گردهمایی ها، نشست ها، کنفرانس ها و همچنین با ارائه مکتوبات توسط مطلعان و صاحبان آگاهی با نویسنده ها مسئولین و فیلمسازان تعاملی صورت بگیرد تا هرچه بیشتر و هرچه بهتر در مقوله دفاع مقدس، انقلاب و مقاومت شاهد پژوهش های عمیق تری باشیم.به عبارت دیگر فیلمساز ها بتوانند با دانش و آگاهی کامل به بیان این رخدادها بپردازند و ما آن زمان می توانیم  منتظر بیان نگاه و دیدگاه و سلیقه آنها باشیم .

 حیدریان افزود: اگر به دنبال راه اندازی جریان فیلم سازی در بحث دفاع مقدس و مقاومت  هستیم  صرفا منتظر محصول بودن کافی نیست و به نتیجه  هم نخواهیم رسید. مجددا تاکید می کنم هنرمند مطلع و آگاه می تواند اثر موثر و خلاقانه ای را عرضه کند. 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>