سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳ شهریور ۱۳۹۳ در ۸:۰۵ ق.ظ چاپ مطلب

سینمای «هنر و تجربه» پاییز رسما آغاز به کار می‌کند/ ۲۵۰ فیلم اکران نشده داریم

iraj-taghi-poor

عضو شورای سیاست‌گذاری گروه «هنر و تجربه» تاکید کرد برای اجرای این طرح، ظرفیت سینماهای فیلم‌های دیگر اشغال نمی‌شود.

عضو شورای سیاست‌گذاری گروه «هنر و تجربه» تاکید کرد برای اجرای این طرح، ظرفیت سینماهای فیلم‌های دیگر اشغال نمی‌شود.

ایرج تقی‌پورعضو شورای سیاستگذاری سینمای «هنر و تجربه» به سوره سینما گفت: برای نمایش فیلم‌های مورد نظر به هیچ وجه ظرفیت سالن های درنظر گرفته شده برای اکران تجاری را اشغال نخواهیم کرد. گروه «هنر و تجربه» بنا دارد فیلم‌هایی را اکران کند که صاحبانش جنبه‌هایی از هنر سینما و تجربه های جدید را به تصویر درآورده باشند. این فیلم ها اغلب آثاری هستند که بنا بر موضوع یا نوع ساخت فرصتی برای اکران عمومی پیدا نکرده‌اند. سه چهارم ظرفیت نمایش تولیدات سینمایی به فیلم‌های داستانی بلند اختصاص دارد و یک چهارم دیگر در اختیار فیلم‌های کوتاه، مستند و کلاسیک ایرانی و بخشی از فیلم‌های کلاسیک خارجی قرار دارد.

وی افزود: به طور کلی ۲۵۰ فیلم سینمایی بلند اکران نشده داریم که همه اینها واجد شرایط برای اکران عمومی نیستند. اساس کار سینمای «هنر و تجربه» بر این است که صاحبان متقاضی این تعداد فیلم، یک نسخه کپی از اثرشان را ارائه دهند تا مورد بازبینی و بررسی قرار بگیرد. اگر شورای سیاست‌گذاری گروه سینمایی «هنر و تجربه» فیلم مذکور را مناسب دانست فیلم در زمره اکران این گروه قرار می‌گیرد. سعی داریم تا در فصل پاییز اولین فیلم های سینمای «هنر و تجربه» را نمایش دهیم و رسما اکران را شروع کنیم. البته  چهار سالن برای این گروه در نظر گرفته شده و قید این نکته ضروری است که به هیچ وجه ظرفیت سالن‌های منظور برای اکران تجاری را اشغال نخواهیم کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>