سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱:۴۷ ب.ظ چاپ مطلب

برگزاری مطلوب بازار فیلم تهران به رونق بخش بین‌الملل جشنواره فجر کمک می‌کند

behnam-behzadi

کارگردان «قاعده تصادف» گفت: برگزاری مطلوب بازار فیلم تهران به رونق بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر و سینمای ایران کمک می‌کند.

کارگردان «قاعده تصادف» گفت: برگزاری مطلوب بازار فیلم تهران به رونق بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر و سینمای ایران کمک می‌کند.

بهنام بهزادی به سوره سینما گفت: با توجه به استقلال بخش بین الملل از بخش ملی جشنواره فیلم فجر گفت: تفکیک این دو بخش از یکدیگر یکی از بهترین اتفاقاتی بود که می توانست برای جشنواره فیلم فجر بیافتد و این اتفاق باعث می شود تا فیلم های بخش بین الملل به خوبی دیده شود.

وی با توجه به ماهیت جشنوارها اظهار کرد: ماهیت یک جشنواره و یک بخش این است که تعدادی فیلم امکان نمایش داشته باشند و مخاطبان بتوانند فیلم ها را در کنار عوامل آنها به تماشا بنشینند اما این اتفاق عملا هیچ وقت برای بخش بین الملل نمی افتاد و این بخش همیشه در حد یک نمایش و اهدای جوایز باقی می ماند. سایه بخش فیلم های ملی همیشه انقدر سنگین بوده است که باعث می شد تا فیلم های بخش بین الملل دیده نشود به همین دلیل تفکیک این دو بخش اتفاقی خوبی برای سینمای ایران است.

بهزادی درباره ویژگی هایی که بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر می‌تواند با آنها شناخته شود، گفت: من هیچ جشنواره ای را که بخش جنبی از خبخش اصلی جشنواره مهم تر باشد را نمی‌شناسم، جشنواره‌های مهم دنیا بازار های بین المللی فیلم دارند که بخش جنبی خیلی مهمی به شمار می رود. بازار های فیلم باعث جذب مخاطبان به بخش بین الملل می شود و میهمانان حاضر در ایران در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر، با حضور در بازار فیلم تهران می توانند با آخرین محصولات سینمایی ایران آشنا شوند. اگر بتوانیم بازار فیلم جشنواره را رونق دهیم و از بزرگان سینمای جهان برای انتقال تجربیات به ایران دعوت کنیم، بخش بین الملل به خوبی دیده شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>