سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۴ خرداد ۱۳۹۴ در ۸:۲۷ ق.ظ چاپ مطلب

مراسم تودیع عسگرپور برگزار شد/ رییس حوزه هنری در خانه سینما

todi-asgarpoor1

مراسم تودیع محمد مهدی عسگرپور مدیرعامل دوره دوازدهم خانه سینما روز یکشنبه ۳ خردادماه برگزار شد.

مراسم تودیع محمد مهدی عسگرپور مدیرعامل دوره دوازدهم خانه سینما روز یکشنبه ۳ خردادماه برگزار شد.

سوره سینما- مهر نوشت: مراسم تودیع محمد مهدی عسگرپور عصر روز یکشنبه ۳ خردادماه در خانه سینما با حضور مدیران سینمایی و اهالی سینما برگزار شد. در ابتدای این مراسم کامران ملکی با اشاره به مراسم خاکسپاری زنده یاد محمدرضا مقدسیان مستندساز که صبح روز ۳ خردادماه در خانه سینما برگزار شد، بیان کرد: زمانی که با اصرار هیأت مدیره جدید خانه سینما و تلاش محمد مهدی عسگرپور و عنایت های حجت الله ایوبی، رضا میرکریمی متقاعد شد تا مدیرعاملی خانه سینما را بپذیرد اولین مسأله ای که عنوان کرد این بود که آیا از مدیر عامل و هیأت مدیره سابق تقدیر شده است یا خیر، که ما گفتیم هنوز نه و میرکریمی گفت که برای تقدیر از آن‌ها خیلی هم دیر شده است. ما برای تقدیر از مدیرعامل و هیأت مدیره دوره دوازدهم خانه سینما به دنبال فرصت مناسبی بودیم و چه فرصتی بهتر از سالروز آزادسازی خرمشهر. البته قرار بود امشب جشن انجمن گویندگان سینمایی برگزار شد که این جشن به روز آینده موکول شد.

در ادامه این مراسم حجت الله ایوبی، رضا میرکریمی و رضا ایرانمنش از محمد مهدی عسگرپور مدیرعامل، فرهاد توحیدی، امیر اثباتی، ابراهیم مختاری، مرتضی رزاق کریمی، محمد رضا مویینی، سیروس الوند، محمد سریر مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره دوره دوازدهم خانه سینما تقدیر کردند.

محمد سریر در ادامه این مراسم گفت: طی فعالیت های خود در خانه سینما چیزهای زیادی یاد گرفتم. من در هیأت مدیره خانه سینما مانند چوب پنبه سر باروت بودم و هیجانات را تبدیل به تصمیم می کردم چراکه معتقد بودم با صحبت و مصالحه پایان بهتری خواهیم داشت.

وی ادامه داد: زمانی که عسگرپور به عنوان مدیرعامل خانه سینما انتخاب شد من نگران شدم چرا که او جدی و تلخ بود و خبری از رفاقت های سینمایی در او دیده نمی شد اما طی ۵ سال گذشته متوجه شدم که چگونه با دو طرف مسأله ارتباط برقرار می‌کند و در حل بحران تلاش می کند.

رزاق کریمی نیز در ادامه بیان کرد: خوشبختانه بعد از چند مجلس غم که در خانه سینما برگزار شد امروز برای جشن دور هم جمع شده ایم و من آن را به فال نیک می گیرم.

در ادامه مراسم به مناسبت سوم خرداد، خانه سینما هدیه ای را به رضا ایرانمنش اهدا کرد. در ادامه مراسم کامران ملکی بیان کرد: برخی از اصناف خانه سینما تقدیرهای ویژه ای را در نظر گرفته اند که در ادامه شاهد آن خواهید بود.

کمال تبریزی، داریوش فرهنگ و همایون اسعدیان به نمایندگی از کانون کارگردانان از محمد مهدی عسگرپور تقدیر کردند. همچنین انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی با حضور کیوان کثیریان و سحر عصر آزاد از محمد مهدی عسگرپور تقدیر کرد.

todi-asgarpoor2

کثیریان در این بخش از مراسم بیان کرد: ما هم همانند صنوف دیگر سینما اوضاع مالی خوبی نداریم تا بتوانیم از همه اعضای هیأت مدیره تقدیر کنیم اما این تقدیری که انجام می شود از شجاعت عاقلانه و صبورانه هیأت مدیره خانه سینما است.

در ادامه انجمن چهره پردازان سینمای ایران نیز با حضور عبدالله اسکندری از محمد مهدی عسگرپور تقدیر کرد.

فرهاد توحیدی رئیس هیأت مدیره سابق خانه سینما گفت: امروز هم روز خوبی بود و هم روز بدی. روز بد به دلیل از دست دادن محمدرضا مقدسیان و روز خوب به این دلیل که در کنار هم هستیم. خیلی ها اگر نبودند خانه سینما باز نمی شد. مهمتراز هر چیز این است که عذاب و رنج این سال‌ها را همسران ما در خانه هایمان تحمل کردند و ما باید قدردان آنها باشیم.

توحیدی تاکید کرد: در آن زمان اگر ۱+۸ نبود خانه سینما هم باز نمی شد. مجید خندان وکیل خانه سینما نیز نقش کلیدی در روند بازگشایی خانه سینما داشت. علاوه بر آن محمد حیدری نیز در سایه حجت الله ایوبی کمک های زیادی به ما کرد.

کانون فیلمنامه نویسان نیز با حضور رضا مقصودی و رخشان بنی اعتماد از فرهاد توحیدی تقدیر کرد. همچنین انجمن مدیران تولید سینمای ایران با حضور یونس صباحی از محمد مهدی عسگرپور و فرهاد توحیدی تقدیر کرد.

در ادامه مراسم علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از محمد مهدی عسگر پور تقدیر کرد. همچنین احمد مسجد جامعی نیز هدیه ای را برای محمد مهدی عسگرپور به خانه سینما ارسال کرده بود که این هدیه توسط امین تارخ و حبیب ایل بیگی رئیس شورای نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، اهدا شد.

امین تارخ رئیس انجمن بازیگران در پایان این مراسم گفت: آنچه که مشخص است این مراسم یک برنامه خودجوش بوده و انجمن ما خبر نداشت که باید با خود هدیه و گل بیاورد. شب گذشته از ما خواستند تا تعدادی از بازیگران را برای این مراسم دعوت کنیم اما چیزی از تقدیر نگفتند اما من ارادت ۵۰۰ بازیگر سینمای ایران و بوسه های آن‌ها را تقدیم عسگرپور می کنم چرا که بوسه زدن به روی ماه است.

از جمله هنرمندان حاضر در این مراسم می توان به محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری، پرویز پورحسینی، امیر اسفندیاری، حافظ احمدی، عبدالله اسکندری، همایون ارشادی، سیروس الوند، داریوش بابائیان، کاوه سجادی حسینی، شادمهر راستین، رضا ایرانمنش، کمال تبریزی، مهتاب کرامتی، حبیب دهقان نسب، منوچهر شاهسواری، آتیلا پسیانی، خسرو معصومی، همایون اسعدیان، منوچهر محمدی، مسعود رایگان، فرشته طائرپور، داریوش اسدزاده، علیرضا شجاع نوری، رضا کیانیان و ابراهیمی حقیقی اشاره کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>