سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۶ تیر ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۱ ق.ظ چاپ مطلب

احترام به جایگاه مادران کمرنگ شده است/ جای خالی جشنواره برای مادران

maryam-nashibi

مجری باسابقه رادیو تاکید کرد با توجه به وضعیت فرهنگی، احترام به شان مادران کم شده است.

مجری باسابقه رادیو تاکید کرد با توجه به وضعیت فرهنگی، احترام به شان مادران کم شده است.

سوره سینما- مریم نشیبا گوینده رادیو و تلویزیون درباره مادر گفت: مادر نمونه آفرینش  و در دنیا نمونه است بنابراین حرمت آن بسیار و برهمه واجب است. متاسفم که با توجه به شرایط روز احترام نسبت به مادر کمتر شده است، مادر موجودی است که تحت تأثیر هیچ چیزی قرار نمی‌گیرد و همچنان عشق خود را نثار فرزندانش می‌کند.به لطف الهی و با توجه به محبتی که نسبت به مادر داریم اجازه داریم در مسیر نور حرکت کنیم و اگر مادر از ما راضی نباشد این مسیر برای ما دشوار خواهد بود و به تاریکی پیش می‌رویم.

نشیبا درباره جشنواره فیلم و عکس مادر گفت: خوشحالم که امسال چنین جشنواره ای برپا شده گرچه دیر است و زودتر از هر جشنواره دیگری باید به این موضوع توجه می‌کردند چرا که توجه به مادر یعنی جوانان هنوز اخلاق را گم نکرده‌اند و برای دور هم جمع شدن در خانواده حرمت قائل هستند.

وی ادامه داد: جوان های قدیمی و آنهایی که همسن من هستند به خاطر نوع تربیت و فرم زندگی هنوز گرایش های آنچنانی به مادر دارند اما کودکان امروز وقتی وارد خانه می‌شوند بیشتر وقت خود را در فضای مجازی می‌گذرانند و با خانواده فاصله دارند.

گوینده «شب به خیر کوچولو» در ادامه خاطرنشان کرد: علت اینکه در دنیا با وجود پیشرفت های آنچنانی در همه زمینه مشکلاتی وجود دارد به خاطر فاصله‌ها است، زیرا مهر جای خود را به بی مهری و بی توجهی داده است. اگر می‌خواهیم خداوند همراهمان باشد باید به مادر توجه لازم را داشته باشیم.

نشیبا با بیان اینکه به کسانیکه به فکر برگزاری جشنواره در جهت ستایش از مادر برخواسته اند تبریک می گویم، گفت: هیچ وقت فاطمه گودرزی را از نزدیک ندیدم اما نقش های این هنرمند را بسیار دیده ام و لذت برده ام، انتخاب ایشان کار به جایی بوده است.

وی ادامه داد: امیدوارم جشنواره فیلم و عکس مادر در حد شعار، نقش و بازی نباشد و در پایان همه با خوشحالی جشنواره را ترک کنند و بدانند که مؤثر واقع شده‌اند و تنها به برگزاری یک جشنواره اکتفا نشود. گاهی می‌بینیم در جشنواره تنها به جایزه و لوح گرفتن بسنده می‌شود و به فراموشی سپرده می‌شود که این امر درست نیست و بهتر است هزینه آن برای کودکان نیازمند خرج شود کودکانی که به آنها توجه نمی‌شود.

این گوینده رادیو همچنین گفت: از طریق رادیو، تلویزیون، دانشگاه‌ها و همه جا باید برگزاری چنین جشنواره ای اطلاع رسانی شود تا همگان در جریان برگزاری جشنواره با این موضوع مهم قرار گیرند. باید توجه داشت که رقابت‌ در جشنواره‌ها کاذب نباشد زیرا در اینصورت جشنواره به اهداف خود نمی‌رسد. باید شرایطی فراهم شود تا همه ما از موفقیت یکدیگر خوشحال شویم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: نکته دیگری که باید به آن توجه شود  و شیوع پیدا کند؛ مراکز فرهنگی و دولت باید مادران خانه دار را تحت پوشش قرار دهد تا آنها از نظر مالی تأمین شوند زیرا مادر نباید جلوی فرزندانش دست دراز کند و از حرمتش کم شود. مادر باید از نظر مالی استقلال داشته باشد تا به هیچ فردی متکی نباشد و دولت باید در مورد این امر مهم وظیفه خود را به خوبی انجام دهد تا مادران از حقوق قابل توجهی برخوردار باشند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>