سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۳ تیر ۱۳۹۴ در ۹:۲۰ ق.ظ چاپ مطلب

فراخوان یک جشنواره فیلم کوتاه منتشر شد

khorshid-fest

آیین‌نامه و فراخوان پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید همزمان با رونمایی از سایت جشنواره منتشر شد.

آیین‌نامه و فراخوان پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید همزمان با رونمایی از سایت جشنواره منتشر شد.

سوره سینما- به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید، متن فراخوان جشنواره به شرح زیر است:  

پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید با اهداف:

۱- گسترش و ارزش نهادن به فیلمهای کوتاه، مستند و انیمیشن مستقل با رویکردی خلاق، تجربه گرا، نوگرا، پیشرو و هنری، ۲- تأکید بر ضرورت گسترش تولید آثار ارزشمند تجربی و خلاق در سینمای ایران و معرفی این سینما بعنوان سینمای موثر و جریان ساز ایران به جامعه بین المللی ،۳- ترغیب و گسترش مشارکت بخش خصوصی در سینمای مستقل و تجربی ،۴- شناسایی و حمایت از بهترین تولیدات کوتاه و مستند مستقل و تجربی ،۵- فرهنگسازی تولیدات کوتاه و مستند مستقل و تجربی با موضوع احترام به انسان، جهان و ارزشهای عمیق انسانی و حمایت از تولید و عرضه این آثار ،۶- افزایش سطح فنی و کیفی تولیدات فیلمسازان کشور بر اساس استانداردهای بین المللی و ۷- حمایت از تولید آثار برگزیدگان جشنواره ، برگزار می‌شود.

بخش‌های‌ اصلی جشنواره:

پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید در چهار بخش اصلی: الف- مسابقه فیلمهای مستقل تجربی، ب- مسابقه آنلاین فیلم، ج- مسابقه فیلمنامه، د- جایزه ویژه خرقانی برگزار می‌شود.

الف- مسابقه فیلمهای مستقل تجربی: همه‌ی آثار تولیدی مستقل در قالب‌های داستانی، مستند، تجربی، انیمیشن و ویدئوآرت که دارای ساختاری تجربی، هنری، نوگرا، پیشرو و خلاقه باشند می توانند در این بخش شرکت نمایند.

*توضیح- موضوع فیلمها آزاد است و  کلیه فیلمهای شخصی، تولیدات موسسات سینمایی و مدارس فیلم، تولیدات بخش خصوصی و یا آثار تولیدی با حمایت مراکز دولتی امکان شرکت در این بخش را دارند.

ب- مسابقه آنلاین فیلم: همه‌ی آثار تولیدی مستقل که تولید آنها پیش از ۲ سال گذشته بوده و پروسه پخش بین المللی آنها به اتمام رسیده باشد و دارای ساختاری تجربی، هنری، نوگرا، پیشرو و خلاقه باشند می توانند در این بخش شرکت نمایند.

ج- مسابقه فیلمنامه: این جشنواره با تأکید بر ضرورت گسترش تولید آثار ارزشمند تجربی و خلاق و نیز با توجه به اهمیت حمایت از تولید آثار برگزیدگان جشنواره، در این دوره بخش ویژه ای را به مسابقه فیلمنامه آثار کوتاه تجربی اختصاص داده است و جایزه خود را در این بخش به بهترین فیلمنامه با رویکردی خلاق، تجربه گرا، نوگرا، پیشرو و هنری اهدا می نماید.

د- جایزه ویژه خرقانی: پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید با توجه به ضرورت پرداختن به موضوعاتی نظیر: احترام به انسان،جهان و ارزشهای عمیق انسانی، ضمن دعوت از تمامی فیلمسازان به ساخت فیلمهایی با این موضوعات، جایزه ویژه خرقانی را به بهترین فیلم جشنواره با موضوع احترام به انسان اهدا می نماید.

بخش‌های‌ جنبی جشنواره:

پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید در چهار بخش جنبی: الف- برگزاری کارگاه های تخصصی ب- نمایشگاه پوستر و presskit فیلم، ج- نمایشگاه گنجینه آثار اهدایی هنرمندان  و د- جایزه زاون قوکاسیان، برگزار می‌شود.

جوایز بخش مسابقه اصلی: 

اهداء تندیس ، لوح تقدیر و جوایز نقدی به بهترین فیلم تجربی جشنواره / بهترین فیلم مستند تجربی / بهترین فیلم داستانی تجربی / بهترین فیلم انیمیشن تجربی / بهترین ویدئو آرت/ جایزه ویژه خرقانی/ بهترین فیلم کوتاه تجربی بخش مسابقه آنلاین/ بهترین فیلمنامه تجربی و خلاق / بهترین پوستر و PRESSKIT فیلم. 

گاه شمار جشنواره:

تاریخ شروع ثبت نام: ۱۴ تیرماه ۱۳۹۴

آخرین مهلت دریافت آثار : ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۴

اعلام فیلم های راه یافته به بخش مسابقه : مهرماه ۱۳۹۴

زمان برگزاری جشنواره : دی ماه ۱۳۹۴

وبسایت جشنواره: www.Khorshidfilmfestival.com

نشانی الکترونیکی جشنواره: Khorshidfilmfestival@gmail.com

تلفکس:۶۶۷۰۳۳۸۶

همچنین سایت اطلاع رسانی پنجمین دوره جشنواره  فیلم خورشید نیز به آدرس  www.Khorshidfilmfestival.com  رونمایی شده است و فراخوان جشنواره به همراه سایر اخبار و اطلاعات بر روی آن قرار گرفته است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت www.Khorshidfilmfestival.com با اطلاع از جزئیات فراخوان و تکمیل فرم ثبت نام ( پیش از دهم شهریورماه سال جاری)، نسبت به شرکت آثار خود در این جشنواره اقدام کنند.

«پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید» بعنوان نخستین و تنها رویداد ویژه سینمای مستقل تجربی در کشور به همت پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل به دبیری مهدی یارمحمدی، دی ماه سال ۹۴ در تهران برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>