سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳ مرداد ۱۳۹۴ در ۱:۴۴ ب.ظ چاپ مطلب

فراخوان ششمین دوره‌ مسابقه فیلمنامه نویسی کودک و نوجوان اعلام شد

jashnvare-koodak

فراخوان ششمین دوره مسابقه فیلمنامه‌نویسی به عنوان یکی از بخش‌های جنبی جشنواره فیلم‏های کودکان و نوجوانان اعلام شد.

فراخوان ششمین دوره مسابقه فیلمنامه‌نویسی به عنوان یکی از بخش‌های جنبی  جشنواره فیلم‏های کودکان و نوجوانان اعلام شد.

سوره سینما- به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره فلیم کودک و نوجوان؛ در راستای توجه به جایگاه فیلمنامه به عنوان عنصر خلاقانه و اصلی در فیلمهای سینمایی،  برای نخستین بار  مسابقه طرح و فیلمنامه نویسی سینمای کودک و نوجوان به صورت بین المللی و  به عنوان یکی از بخش های جنبی  بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم­های کودکان و نوجوانان  برگزار می شود.

رویکرد اصلی این مسابقه انتخاب طرح یا فیلمنامه هایی اعم از تالیفی یا اقتباسی برای کودک و نوجوان است که با توجه به مؤلفه های سینمایی بومی، ملی و ارزشی  در ساختار و محتوا نوشته شده اند و نویسنده با شناخت کافی از ادبیات و قصه های ایرانی به توسعه فرهنگ اصیل و عامه ایرانی از طریق تقویت فضاهای فانتزی و تخیلی در سینمای کودک و نوجوان پرداخته است.

طرح و فیلمنامه ای می تواند در مسابقه شرکت کند که قبلا” بر اساس آن فیلمی ساخته نشده باشد و برای طرح و فیلمنامه اقتباسی ذکر نام اصلی اثر، نویسنده و مترجم آن ضروری است. همچنین در این فراخوان آمده است؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به آثار اقتباسی برگزیده براساس کتاب های چاپ شده از سوی کانون، جوایزی ویژه اهدا خواهد شد. و بنیاد سینمایی فارابی نیز براساس الویت های فرهنگی خود و شورای راهبردی و سیاستگذاری سینمای کودک، اثر برگزیده ی بخش مسابقه را خریداری  و در مراحل تولید حمایت خواهد کرد.

فیلمنامه نویسان و صاحبان طرح در صورت تمایل برای شرکت در این مسابقه می توانند طبق شرایط و مقررات، فیلمنامه و طرح های خود را به دبیرخانه مسابقه به نشانی تهران: خیابان جمهوری اسلامی خیابان سی تیر  پلاک ۷۵، بنیاد سینمایی فارابی، تحویل یا ارسال نمایند.

علاقمندان برای دریافت و تکمیل نمونه فرم و سایر اطلاعات مورد نیاز  می توانند به سایت جشنواره به نشانی www.icff.ir   مراجعه فرمایند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>