سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۱ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۱:۴۱ ق.ظ چاپ مطلب

«ایران» سراغ باغ دولت آباد یزد و شهر دامغان می‌رود/ معرفی پارک شهر و جشنواره تهران قدیم

mostanad-iran

برنامه «ایران» شبکه مستند این هفته به معرفی جشنواره تهران قدیم، مجموعه پارک شهر، شهر دامغان و باغ دولت آباد یزد می‌پردازد.

برنامه «ایران» شبکه مستند این هفته به معرفی جشنواره تهران قدیم، مجموعه پارک شهر، شهر دامغان و باغ دولت آباد یزد می‌پردازد.

سوره سینما – به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، برنامه «ایران» این هفته در اولین آیتم سراغ جشنواره تهران قدیم می رود که به مدت ۴۰ روزه در باغ موزه قصر تهران در حال برگزاری است.

«طهران در قصر» عنوان این جشنواره است که از ۲۵ مرداد آغاز شده است و برگزاری آن تا ۱۰ مهر با هدف یادآوری فضای تهران قدیم در باغ‌موزه قصر ادامه دارد.

در بخش بعدی «ایران» مجموعه پارک شهر معرفی می شود؛ یکی از پارک‌های قدیمی شهر تهران که در منطقه ۱۲ در محدوده خیابان‌های خیام و شهید فیاض‌بخش قرار دارد. تاریخ تاسیس این پارک به سال ۱۳۳۹ باز می‌گردد و مساحت آن تقریباً ۲۵ هکتار است و ۸ در ورودی دارد.

موزه صلح تهران، آکواریم پارک شهر تهران، استخر، ورزشگاه، کتابخانه و سایت پرنده نگری از جمله بخش های مختلف این مجموعه است.

معرفی دامغان در آیتم سوم «ایران» به انجام می رسد. دامغان یکی از شهرهای استان سمنان و از شهرهای قدیمی ایران است و نام آن در گذشته صددروازه بوده‌است.

پایان بخش برنامه این هفته، معرفی باغ دولت آباد در یزد به عنوان یکی از باغ های بزرگ ایران و از آثار دوره زندیه است که مرتفع ترین بادگیر شناسایی شده در ایران را دارد.

مجموعه «ایران» ساعت ۲۱:۳۰ روز جمعه سوم مهر به مدت ۳۰ دقیقه از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>