سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۳ مهر ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۹ ق.ظ چاپ مطلب

عباسیان: جشنواره فیلم محمد(ص) نیاز جدی سینمای ایران و جهان اسلام است

abasian

از هیچ تلاشی برای برگزاری بهتر و باشکوه‌تر جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح دریغ نشود.

از هیچ تلاشی برای برگزاری بهتر و باشکوه‌تر جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح دریغ نشود.

سوره سینما – به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح،  محمدرضا عباسیان دبیر سی‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با بیان این مطلب که نشان دادن بخشی از رحمانیت حضرت رسول اکرم(ص) از اهداف اصلی این جشنواره باشد،افزود: متاسفانه در دنیای امروز به شان آن حضرت در عرصه بین‌الملل و حتی داخل کشور ظلم‌ها روا داشته‌اند و ما باید با برگزاری جشنواره‌ای با موضوع پیامبر اکرم، حق مطلب را نسبت به آن حضرت ادا کنیم.

مدیر سابق موسسه رسانه‌های تصویری با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار سینما و تلویزیون بر مخاطب و برتری آن بر دیگر شاخه‌های فرهنگی و هنری اظهار داشت: بر پایه این اصل مهم است که صهیونیست‌ها تمام تمرکز خود را بر روی رسانه‌های غرب گذاشته و آنها را تحت سیطره خود قرار داده‌اند. همچنین در جهان عرب شاهدیم که وهابیون بر خلاف اعتقادشان مبنی بر مخالفت با تصویر، فیلم و سینما، سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی در حوزه سینما و تلویزیون دارند و شبکه‌های بزرگ و معروف عربی را تحت نظارت خود قرار داده‌اند.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و نقش تاثیرگذار سینما در افکار عمومی، برگزاری جشنواره‌ای با این موضوع بسیار با اهمیت است؛ به خصوص در حوزه بین‌الملل باید به جهان و جوامع اسلامی فهماند که در ایران برای به تصویر کشیدن شان و منزلت رسول اکرم حرکتی در حال انجام است.

این مستندساز و تهیه‌کننده خاطرنشان کرد: سینما و تلویزیون، پیشانی هنر انقلابی ماست و تصویری که از جنگ و انقلاب در سینما و تلویزیون داریم در هیچ یک از حوزه‌های هنری چون: داستان، هنرهای تجسمی، شعر و … نداشته‌ایم.

دبیر سی‌و‌یکمین جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه پیشانی هنر انقلاب در عرصه بین‌الملل نیز سینما است، ادامه داد: تصویری که سینما در دنیا از ایران نشان داده، هیچ یک از دیگر شاخه‌های هنری دیگر نشان نداده‌ است. با توجه به اهمیت این موضوع جشنواره‌ها برگزار می‌شوند. جشنواره‌ها می‌کوشند تا استمرار و تداوم این جریان فکری را بوجود آورند تا سازندگان آثار حمایت شده و در راستای سیاست‌ها و اهداف جشنواره فیلم بسازند و جایزه بگیرند.

عباسیان با اشاره به این مطلب که با برگزاری چند دوره، جشنواره جایگاه واقعی خود را پیدا خواهد کرد، گفت: چندین جشنواره در منطقه برگزار می‌شود که تقریبا مشابه جشنواره پیامبر صلح است. جشنواره مستند الجزیره هشت سال است که فعالیت دارد و در سال های اول برگزاری استقبال زیادی نداشته است اما حالا مهمترین و تاثیرگذارترین جشنواره مستند منطقه به حساب می‌آید. همچنین، جشنواره‌ای در روسیه سال ۲۰۰۵ با نام منبر طلایی آغاز به ‌کار کرد که در دو سال اول برگزاری تقریبا فقط از ایران آثاری در آن حضور داشت، در حالی که الان یکی از معتبرترین جشنواره ها در جهان اسلام است و نامش به جشنواره فیلم‌های اسلامی کازان تغییر پیدا کرد.

وی تصریح کرد: جشنواره فیلم محمد(ص) پیامبر صلح یک نیاز برای سینمای ایران و سینمای جهان اسلام است و با حمایت و برنامه‌ریزی هدفمند و بلند مدت قطعا به یکی از جشنواره‌های معتبر و جریان‌ساز در کشور و منطقه تبدیل می‌شود.

شایان ذکر است، نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دبیری مهدی حقیقی دی ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>