سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۱ مهر ۱۳۹۴ در ۱:۱۶ ب.ظ چاپ مطلب

هوشنگ توکلی: بعید است در دولت گشایشی در عرصه فرهنگ و هنر صورت گیرد

hooshang-tavakoli

هوشنگ توکلی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون گفت: بسیار بعید است که در دولت آقای روحانی گشایشی در عرصه فرهنگ و هنر بصورت گیرد و نقطه روشنی در سینمای کشور ما حاصل شود.

هوشنگ توکلی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون در خصوص بی توجهی رئیس جمهور نسبت به شرکت در شورای عالی سینما و عدم برگزاری جلسات این شورا طی ۲ سال اخیر گفت: بسیار بعید است که در دولت آقای روحانی گشایشی در عرصه فرهنگ و هنر بصورت گیرد و نقطه روشنی در سینمای کشور ما حاصل شود.

به گزارش سوره سینما کارگردان سریال تلویزیونی «مدرس» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: متأسفانه مدیران دولت یازدهم نسبت به مسأله فرهنگ و هنر به شدت بی تفاوت هستند و این عرصه برایشان معنا و مفهوم چندانی ندارد؛ آن ها تنها چیزی که از فرهنگ و هنر می دانند جز یک جشن و مهمانی و ضیافت نیست و به همین دلیل است که تنها در همین مراسم و برنامه ها حضورشان احساس می شود.

توکلی با تأکید بر اینکه بسیاری از جلساتی که در رابطه با سینما در دولت یازدهم تشکیل می شود جنبه فرمایشی دارد اظهار داشت: متأسفانه در اغلب جلسات خصوصی و خودمانی مدیران کشور به ویژه در عرصه فرهنگ وتنها به تعریف و تمجید یکدیگر پرداخته می شود؛ در حوزه سینما هم بن بست مطلق کاملأ حس می شود.

بازیگر سریال پرطرفدار «زیر تیغ» در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به اینکه دولت در بخش سیاست های مالی و بسیاری دیگر از عرصه ها نیز به بن بست رسیده خاطرنشان کرد: متأسفانه ما در جامعه شاهد این هستیم که بحران های شدیدی به وجود آمده و تنها دلیل آن این است که نظریه پردازها که مکتب اقتصادی را تعریف کرده اند متوجه نیستند که فرهنگ و هنر تنها عرصه ای است که می تواند سیاست آن ها را در همه زمینه ها توجیه کند.

وی ادامه داد: بیشتر اعضای جامعه فرهنگی و هنری کشور این روزها در نهایت تنگدستی زندگی می کنند و به جز تعداد انگشت شماری که به نظام اقتصادی وابسته هستند مابقی وضعیت معیشتی خوبی ندارند؛ تنها دلیل آنهم این است که تئوریسن های اقتصادی دولت آقای روحانی به این موضوع به صورت فله ای نگاه کرده و توجه ویژه ای به مقوله فرهنگ و هنر که تأثیرات مثبت زیادی می تواند در جامعه به وجود آورد نداشته اند.

بازیگر فیلم سینمایی «ماه وش» در خاتمه این گفتگو متذکر شد: توقف عملکرد شورای عالی سینما تنها از همین دیدگاه ناشی می شود و تا زمانی که این مدیران در پست هایشان هستند هیچ امیدی به بهبود وضعیت سینماگران، سینما و رشد و ارتقای هنر هفتم نیست.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>