سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۸ مهر ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۴ ق.ظ چاپ مطلب

بازدید ایوبی از مدرسه ملی سینمای ایتالیا و چینه چیتا

italy-cinema

دکتر حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی کشور در ادامه سفر به ایتالیا از مراکز سینمایی شهر رم دیدن کرد.

دکتر حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی کشور در ادامه سفر به ایتالیا از مراکز سینمایی شهر رم دیدن کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی ،در این بازدید که سید روح الله حسینی رییس مدرسه ملی سینما و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز حضور داشتند، رییس سازمان سینمایی و همراهانش مورد استقبال رییس و مدیران مدرسه ملی سینمای ایتالیا واقع شدند.

در این بازدید ایوبی از بخش های مختلف این مرکز سینمایی شامل کتابخانه و مرکزاسناد ، سینما ، انبار تجهیزات و مواد مصرفی ، آرشیو ملی فیلم ایتالیا ، استودیوهای صدا و تدوین ، پلاتوهای فیلمبرداری ، کلاسها و کارگاههای آموزشی بازدید کرد .

در این بازدید چهار ساعته، ایوبی به طور سر زده از برخی کلاسها بازدید و با تعدادی از اساتید و دانشجویان این مدرسه به گفتگو پرداخت .

در این بازدید خانم کاترینا د آمیکو رییس مدرسه ملی سینما ایتالیا با ارائه تاریخچه تاسیس مدرسه ملی سینما در ایتالیا، با ابراز خشنودی از تاسیس مدرسه ملی سینما در ایران آمادگی خود و تیم همکارانش را جهت انتقال تجارب و همکاری های فی مابین با مدرسه ملی سینما در ایران اعلام کرد .

در ادامه سفر ایوبی به ایتالیا ، وی و همراهانش از چینه‌چیتا «شهر فیلم» بازدید کردند. چینه چیتا شهرک بزرگ سینمایی است که مجموعه استودیوهای وسیع و مجهز در آن قرار دارد و پروژه های بزرگ سینمایی نیازمند ساخت دکورهای مخصوص و متفاوت در این محل فیلمبرداری می شوند . چینه چیتا در اواخر دهه ۳۰ در حومه رم ، پایتخت ایتالیا، ساخته شد و تحت نظارت دولت قرار گرفت. اما پس از ورشکستگی دولت ، بهره برداری این مجموعه سینمایی به بخش خصوصی واگذار شد.

دکتر حجت الله ایوبی در سفر به ایتالیا ضمن ملاقات با وزیر فرهنگ این کشور، در کمیسیون مشترک سینمایی ایران و ایتالیا شرکت کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>