سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۰ آبان ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۸ ق.ظ چاپ مطلب

نظر شهاب حسینی درباره سینما و خون بهایی که باید داد / می‌خواهم در سینما خودکفا باشم / سینما نباید لالایی بگوید باید مردم را بیدار کند

shahab-hoseini

شهاب حسینی می‌گوید: نباید یادمان برود که سینما یک هنر است و با یک اثر هنری می شود میلیونها دل را تکان داد و میلیونها اندیشه را بیدار کرد. سینما رسالت دارد سینما جریان ساز است. سینما می تواند ایده برای زندگی بدهد. می تواند آرزوهای آدم را نشانش بدهد و او را از فرش به عرش برساند.

سوره سینما – شهاب حسینی در یک گفت و گو درباره ایده آلها و آرمانهایی که معتقد است سینما از آن فاصله گرفته سخن گفته است. شاید در میان بازیگران سینما کمتر کسی را بتوان سراغ گرفت که در گفتار و رفتار نسبت به عملکرد حرفه ای خود به اندازه شهاب حسینی حساسیت و احساس مسئولیت داشته باشد. او در تازه ترین گفت و گوی خود از تکلیفی که بر دوش خود حس می کند سخن به میان آورده است .

سینما می تواند ایده برای زندگی بدهد

حسینی می گوید: نباید یادمان برود که سینما یک هنر است و با یک اثر هنری می شود میلیونها دل را تکان داد و میلیونها اندیشه را بیدار کرد. سینما رسالت دارد سینما جریان ساز است. سینما می تواند ایده برای زندگی بدهد. می تواند آرزوهای آدم را نشانش بدهد و او را از فرش به عرش برساند. وقتی سینما را اینجور ببینید می فهمید که فقط به این شیوه است که می شود ماندگار شد. که تاریخ ساز و فناء فی الله شد. شاید این کار ما خون بها لازم داشته باشد که باید داد.

او در بخش دیگری از این گفت و گو می افزاید: تا جایی که من می دانم همه تشنگانند. وقتی چشمه زلال را نشانشان بدهی خود به خود همه می آیند. این افراد عادت کرده اند که از آب شور سیراب شوند اما می دانند که آب زلال و شیرین چقدر خوب است دنبالش می گردند و پیدا نمی کنند.

پروانه نمایش ویدئویی ساکن طبقه وسط را معطل کرده اند

به گفته حسینی: درباره ساکن طبقه وسط همه چیز معطل مانده و پروانه نمایش ویدئویی هم صادر نشده. خیلی ها از من می پرسند فیلم کی به شبکه ویدئویی می آید. خودم هم نسخه ای از فیلم ندارم تا برای کسی نمایش خصوصی بگذارم. الان تاوان چه چیزی را می دهم؟ واقعا نمی دانم چرا باید رنج بکشم. به همین خاطر گفتم خودم می روم عضو جامعه صنفی تهیه کنندگان می شوم. برای اینکه خودم فیلمم را تهیه کنم. من اینها را دیده ام که می خواهم در سینما خودکفا باشم.

او معتقد است: سینما نباید لالایی بگوید باید مردم را بیدار کند.

منبع: مجله ۲۴

 

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>