سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۷ آذر ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

نویسنده ایرانی و نگارش بلندترین رمان تخیلی به زبان فارسی

cjm

نگارش بلندترین و طولانی ترین رمان ژانر تخیلی (فانتزی) به زبان فارسی به نویسندگی سارا صولتی از نیمه گذشت.

به گزارش سوره سینما ، سارا صولتی نویسنده و هنرمند کشورمان موفق شد با تلاش بی وقفه خود رکورد بلندترین رمان تخیلی (فانتزی) به نام سی جی ام ویگو مورتنسن (دزو-وینا) را برای فارسی زبانان به نگارش درآورد.

دلیل اصلی وی برای آغاز نویسندگی این کتاب شعری با نام بازگشت به بابل بود که بازیگر آمریکایی سه گانه ی ارباب حلقه ها (ویگو مورتنسن) در سال ۲۰۰۳ در یک گردهمایی ضد جنگ آن را برای حضار خواند.

نکته جالب توجه درباره ویگو مورتنسن، بازیگر نام آشنای آمریکایی می توان به این نکته اشاره کرد که وی در سال های اوج شهرت خود در خرداد ماه سال ۲۰۰۶ طی یک سفر به ایران از سارا صولتی در حمایت از این رمان با ارزش و نفیس تقدیر کرده است.

این نویسنده ی جوان کشورمان بیشتر از یک دهه از عمر خود را بی وقفه روی این پروژه مشغول به کار بوده است. صولتی موفق شده بیش از نیمی از این رمان را که بیشتر از ۱۰۰ جلد است را به اتمام برساند.این رمان همانگونه که ذکر شد CJM Viggo Mortensen نام دارد.

در سال ۱۳۸۳ سه جلد اول این رمان از طریق اینترنت در اختیار برخی از علاقه مندان قرار گرفت و درآمد حاصل از آن به طور کامل به زلزله زدگان بم اختصاص داده شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>