سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۴ دی ۱۳۹۴ در ۲:۳۱ ب.ظ چاپ مطلب

آغاز دور جدید فعالیت ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران با «جامه دران»/گسترش فعالیت در ۳۲ استان

jame-daran3

دور جدید فعالیت‌های ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران با اکران فیلم سینمایی «جامه دران» در ۱۰ استان و گسترش تنوع موضوعی فیلم‌ها به درخواست مردم آغاز شد.

به گزارش سوره سینما، محمد نجفی زاده مدیر ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران با اعلام این مطلب در خصوص جزئیات فعالیت‌های جدید ستاد اظهار داشت: ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران تحت پوشش و حمایت کانون پخش‌کنندگان سینمای ایران با هدف گسترش سینمای ایارن در شهرهای فاقد سینما کار خود را از ابتدای سال جاری با نمایش دو فیلم ارزشی «چ» و «شیار ۱۴۳» آغاز کرد که با موفقیت بسیار بزرگی همراه بود.

وی ادامه داد:پس از اکران موفق دو فیلم ارزشی «چ» و «شیار ۱۴۳» در طرح ملی سینمای روشن توسط ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران، به منظور بازدهی حداکثری مدتی را به فراهم سازی مناسب زیرساخت‌ها پرداختیم و با توجه به بازخورد مناسب فیلم سینمایی «جامه دران» دور جدید فعالیت‌های ستاد با اکران این فیلم در ۱۰ استان کشور آغاز شد.

نجفی‌زاده تصریح کرد: استان‌های خراسان جنوبی،خراسان شمالی،خراسان رضوی،اصفهان،خوزستان،شیراز،گلستان،همدان،یزد،کرمانشاه،گیلان و البرز ۱۰ استانی هستند که در تمامی شهرهای بدون سینمای آنها فیلم سینمایی «جامه دران» در طرح ملی سینمای روشن توسط ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران و تحت پوشش و نظارت کانون پخش‌کنندگان سینمای ایران اکران خواهد شد.

مدیر ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران خاطرنشان کرد: طرح ملی سینمای روشن با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان و همکاری همه جانبه سازمان سینمایی بخصوص اداره کل سینمای حرفه‌ای و شورای صنفی نمایش انجام می‌شود و بزودی این طرح در تمامی ۳۲ استان کشور اجرا خواهد شد.

وی در ادامه افزود: همچنین با همکاری پخش‌کنندگان و گروهی از مشاوران بنده در ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران مشغول رصد آثار متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر هستند که به نوعی ظرفیت اکران سال آینده سینمای کشور را تشکیل می‌دهند، تا بتوانیم برای برنامه‌های آتی ستاد نیز آثار مناسبی را انتخاب و در شهرهای فاقد سینما در طرح ملی سینمای روشن اکران عمومی کنیم.

نجفی‌زاده تاکید کرد: هرچند ایده اولیه طرح ملی سینمای روشن اکران فیلم‌های ارزشی بود که به همین دلیل نیز ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران کار خود را با دو فیلم «چ» و «شیار ۱۴۳» آغاز کرد اما به درخواست نمایندگان ستاد در استان‌ها و همچنین مخاطبان از این به بعد تنوع موضوعی را در دستور کار خود قرار داد‌ه‌ایم و تمامی آثار مناسب در حوزه‌های کودک،اجتماعی،دفاع مقدس و ارزشی در این طرح اکران خواهند شد.

مدیر ستاد اکران‌های جنبی سینمای ایران در خاتمه اظهار داشت: همچنین بدلیل محتوای ارزشی فیلم سینمایی «آوازهای سرزمین من» اکران این فیلم از مدت‌ها قبل در دستور کار ستاد قرار گرفته است اما با وجود همکاری سازمان سینمایی و اداره کل سینمای حرفه‌ای و خصوصا شورای صنفی نمایش تاکنون اقدام عملی از سوی تهیه‌کننده و پخش‌کننده اصلی درباره اکران عمومی آن صورت نگرفته گرفته و همچنان بلاتکلیف است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>