سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۴ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۰ ق.ظ چاپ مطلب

۱۶ بهمن ماه ؛ مهلت نمایش فیلم‌ها جهت داوری در جشنواره فیلم فجر

alizade fajr34

تنها فیلم هایی که تا ۱۴ بهمن ماه در جشنواره فیلم فجر نمایش داده شوند در جریان داوری مردمی قرار خواهند گرفت. همچنین اگر فیلمی به علت آماده نشدن نسخه نهایی پس از ۱۶ بهمن به نمایش درآید از داوری رسمی جشنواره محروم خواهد شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر، عزت اله علیزاده درباره زمان تحویل نسخه فایل DCP فیلم های حاضر در جشنواره گفت: با رعایت مقررات جشنواره، زمان تحویل نسخه فایل DCP فیلم ها تا تاریخ ۲۵ دی ماه تعیین شده بود که با توجه به اینکه بخشی از فیلم ها به علت انجام عملیات فنی پس از تولید شامل (صداگذاری ، موسیقی و میکس و اصلاح رنگ CGI ) در استودیوهای صدا و لابراتوار در نوبت قرار دارند و مراحل مذکور برخی از آثار هنوز به اتمام نرسیده است به این فیلم ها تا اول بهمن ماه فرصت داده شده تا نسخهDCP خود را به ستاد جشنواره تحویل نمایند تا عملیات ذخیره سازی فایل فیلم ها در سرورهای سینماها عملی گردد.

علیزاده یادآور شد: باتوجه به برنامه ریزی های به عمل آمده فقط فیلم هایی که تا تاریخ ۱۴ بهمن ماه نمایش داده شوند مورد داوری مردمی قرار خواهند گرفت و آثاری که به دلیل آماده سازی نسخه نهایی تا ۱۶ بهمن نمایش داده نشوند از داوری رسمی جشنوراه هم محروم خواهند شد.

علیزاده در ادامه تاکید کرد: کلیه فیلم هایی که در جدول برنامه اکران سینماها قرار گرفته اند و نسخه DCP آنها نیز تحویل شده مطابق دوره های گذشته هزینه های DCP، KDM و ذخیره سازی آنها توسط دبیرخانه جشنواره تأمین و به استودیوها پرداخت خواهد شد.

مدیرپشتیبانی فنی جشنواره در خصوص آماده سازی سالن های سینماها نیز گفت: مراحل بررسی فنی و آماده سازی سالن های سینما از اول بهمن آغاز شده که با توجه به هماهنگی به عمل آمده با انجمن صدابرداران و فیلمبرداران مراحل تنظیم صدا و تصویر سالن های سینما با حضور نمایندگان صنوف یاد شده انجام خواهد شد .

وی ضمن تبریک به صاحبان آثار راه یافته به جشنواره در ادامه افزود: در این دوره از جشنواره ۱۰ سالن سینما به تجهیزات استاندارد جهانی D-Cinema مجهز شده اند و باقی سینماها به تجهیزات E-Cinema مجهز می باشند .

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری ۱۲ تا ۲۲ بهمن برگزار می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>