سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۶ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۴ ب.ظ چاپ مطلب

دیدار دست‌اندرکاران انیمیشن «شاهزاده روم» با رئیس رسانه ملی/ سرافراز: رسانه ملی از تولید انیمیشن‌های دینی و انقلابی حمایت می‌کند

sarafraz

رئیس رسانه ملی گفت: تأثیر زیاد برنامه‌های نمایشی و به خصوص انیمیشن‌ها برروی مخاطبان زمانی است که نگارش متن برنامه با تحقیق همراه باشد و کار نیز به صورت تیمی انجام شود.

به گزارش سوره سینما، عصر چهارشنبه پنج اسفند ۹۴ گروه تولید‌کننده برنامه پویانمایی شاهزاده روم با حضور در صداو سیما با دکتر سرافراز رئیس رسانه ملی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، رئیس رسانه ملی در سخنانی، ضمن اشاره به اهمیت صنعت انیمیشن در تولید محتوای تأثیرگذار، گفت: انیمیشن از صنعتی برخوردار است که روز‌به روز در حال تغییر و تحول است. وی افزود: در تولید انیمیشن می‌توان دو رویکرد را مورد توجه قرار داد، رویکرد اول این‌است که انیمیشن‌های تک‌قسمتی خاص مخاطبان سینما تولید می‌شود که می‌توان از قصه‌های قرآنی و دینی بهره گرفت و در قالب رئال و نمایشی به آن‌ها پرداخت، آنچه که شما در تولید انیمیشن شاهزاده روم مورد توجه قرار داده‌اید

سرافراز در ادامه گفت: قصه این انیمیشن مربوط به مادر امام زمان (عج) بود که به شکلی بدیع به آن پرداخته شد که جذابیت لازم را برای مخاطب نیز داشت.

وی رویکرد دوم در تولید انیمیشن را رویکرد مربوط به حوزه تلویزیون ذکر و تصریح کرد: اگر این رویکرد مورد توجه باشد، شکل کار متفاوت می شود، چرا که در تلویزیون آنچه که مخاطب را جذب می کند، سریال های چند قسمتی است و برنامه های نمایشی تک قسمتی شاید در تلویزیون چندان مورد توجه قرار نگیرد و مخاطب زیادی پیدا نکند. رئیس رسانه ملی یاد آور شد: برنامه های نمایشی سریالی در تلویزیون باید از متن و داستان قوی و گیرا و شخصیت پردازی خوب برخوردار باشد تا جذابیت پیدا کند و مخاطب به تماشای آن بپردازد.

سرافراز با اشاره به اهمیت برند سازی در شخصیت های انیمیشنی اظهار داشت: چنین برنامه‌هایی زمانی موفق می‌شوند که شخصیت های قصه معروف شوند و این موضوع نیز به نوع پردازش و نوع تولید مربوط می شود.

وی تصریح کرد: تأثیر زیاد برنامه های نمایشی و به خصوص انیمیشن ها برروی مخاطبان زمانی است که نگارش متن برنامه با تحقیق همراه باشد و کار نیز به صورت تیمی انجام شود.

رئیس رسانه ملی در پایان با اشاره به این که تولید انیمیشن ها و برنامه هایی با رویکرد دینی و انقلابی از اهداف رسانه ملی است، حمایت رسانه را از تولید چنین مجموعه هایی یک وظیفه دانست.

در این نشست ، مرتضی شمسی رئیس موسسه صبا در سخنانی با اشاره به این که انیمیشن شاهزاده روم برای مخاطب کودک و نوجوان ساخته شده است ، گفت : این اولین بار است که یک کار انیمیشنی در حوزه دینی و برای کودک ساخته می شودکه بسیار موفق بوده است و این موضوع نشان می‌دهد که باید به صنعت انیمیشن توجه بیشتری شود.

 حامد جعفری تهیه کننده این انیمیشن درسخنانی گفت: نمایش شاهزاده روم به خصوص در شهرستان‌ها با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شد. وی افزود: این فیلم در سال ۲۰۱۵ ششمین فیلم پرفروش در لبنان بوده است . وی حمایت صداوسیما در معرفی این انیمیشن را در استقبال مردم از تماشای اثر بسیار موثر ارزیابی کرد.

منبع: فارس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>