سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۷ فروردین ۱۳۹۵ در ۱:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

جشن تولد ۸۶ سالگی «پدر سالار ایران» با حضور جمعی از هنرمندان برگزار شد

tavalod-keshavarz

محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت و توانمند سینما، تئاتر و تلویزیون شب گذشته با حضور جمعی از هنرمندان و اعضای کانون کارگردانان خانه تئاتر تولد ۸۶ سالگی خود را جشن گرفت.

به گزارش سوره سینما ، در آخرین پنجشنبه فروردین ماه سال جاری جمعی از هنرمندان کشورمان و اعضای انجمن کارگردانان خانه تئاتر ایران با حضور در خانه استاد محمدعلی کشاورز و عیادت از وی تولد ۸۶ سالگی او را جشن گرفتند. در این دیدار صمیمانه هنرمندانی همچون محمد بنایی، نویسنده، تهیه کننده، کارگردان و نایب رییس هییت مدیره کانون کارگردانان خانه تیاتر، داریوش اسد زاده بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر تلویزیون، نصرت الله وحدت بازیگر قدیمی سینما، بهروز رضوی گوینده و مجری رادیو و تلویزیون، فرهنگ جولایی تهیه کننده باسابقه رادیو و تلویزیون، فضل الله توکل نوازنده قدیمی و باسابقه، ناصر خویشتن دار دوبلور و گوینده باسابقه، اسدالله یکتا بازیگران باتجربه سینما و تلویزیون، ونداد بنایی طراح صحنه و مدیر تولید سینما و تلویزیون، آرمان امام بخش نوازنده، سارا عابدی نماینده کانون کارگردانان خانه تیاتر و… حضور داشتند .

محمدعلی کشاورز در این دیدار بر لزوم توجه به هنر تئاتر و پیشرفت آن اشاره کرده و گفت: سینما و تلویزیون پیشرفت نمی کنند؛ مگر آن که تئاتر پیشرفت کند. وی همچنین به نقل چند خاطره از سابقه ایفای نقش در تئاتر پرداخته و در ادامه برای تمامی هنرمندان و بخصوص کسانی که به تازگی خبر کسالت شان را شنیده است، آرزوی سلامتی کرد. .

این هنرمند برجسته همچنین بیان کرد: ما هر چه داریم از مردم است و هنر ما برای مردم و خود ما هم برای مردم هستیم.

کشاورز از زنده یاد علی حاتمی و اکبر خواجویی و عباس کیارستمی در این جلسه به نیکی یاد کرد و در تماس تلفنی علی اکبر محلوجیان نویسنده سریال «پدر سالار» با خود تبریک وی را به مناسبت ۸۶ ساله شدن اش شنید.

سپس فضل الله توکل استاد موسیقی و گروه نوازندگان همراه او قطعه ای را به مناسبت سالروز تولد استاد کشاورز اجرا کردند و سپس بهروز رضوی به حافظ خوانی پرداخت. گرفتن عکس یادگاری و خواندن ترانه تولد به طور دسته جمعی پایان بخش این دیدار صمیمانه با پدر سالار سینما و تلویزیون ایران بود.

گفتنی است در جشن «شب کارگردان» که اردیبهشت ماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران توسط کانون کارگردانان خانه تئاتر برگزار خواهد شد، برای استاد محمدعلی کشاورز و استاد ولی الله شیر اندامی بزرگداشت برگزار خواهد شد.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>