سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۲:۵۲ ب.ظ چاپ مطلب

گیشه هالیوود همچنان در تسخیر «کاپیتان آمریکا»

civil-war

«کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» در سطح بین المللی هم صدرنشین جدول گیشه نمایش سینماها است. این اکشن کمیک استریپی در تعطیلات آخر هفته، فروشی ۱۵۷ میلیون دلاری را تجربه کرد.

به گزارش سوره سینما، تازه ترین محصول مشترک کمپانی والت دیزنی و شرکت فیلم سازی مارول، در ۵۵ کشور دنیا روی پرده سینماها است.

فروش کلی فیلم طی ۱۹ روز نمایش عمومی در سینماهای این ۵۵ کشور، به ۶۴۵ میلیون دلار رسیده است. این رقم فروش، بالاترین رقم فروش یک فیلم سینمایی در سال جاری میلادی است.

فروش بالای بین المللی قسمت تازه «کاپیتان آمریکا» در حالی نصیب آن شده، که فروش داخل آمریکای شمالی آن به مرز ۳۰۰ میلیون دلار رسیده است.

این فروش طی ۱۰ روز نمایش عمومی در این محل به دست آمده است. سینماهای جهان فیلم را یک هفته زودتر از آمریکا، اکران عمومی کردند.

به این ترتیب، فروش کلی جهانی فیلم (هم آمریکا و هم بقیه کشورهای دنیا) به ۹۴۰ میلیون دلار رسیده و تا هفته آینده، رقم فروش یک میلیارد دلار را رد خواهد کرد.

چین با فروشی ۱۵۶ میلیون دلاری بهترین فروش را در بین کشورهای خارجی داشته است. اهل فن پیش بینی فروشی ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دلاری برای فیلم در این کشور آسیایی می کنند.

به نوشته سایت اینترنتی امپایر آنلاین، کره جنوبی، انگلستان و مکزیک هم به ترتیب فروش هایی ۶۰، ۴۷ و ۴۰ میلیون دلاری داشته اند.

منبع: جام جم ‌آنلاین


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>