سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۰ خرداد ۱۳۹۵ در ۳:۰۷ ب.ظ چاپ مطلب

رکوردشکنی چهار میلیاردی والت دیزنی در یک سال

zootopia

کمپانی والت دیزنی اعلام کرد فروش کلی جهانی محصولات سینمایی آن در سال جاری میلادی، به رقم کلان چهار میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش سوره سینما، این رقم بالای فروش در حالی نصیب این کمپانی شده، که فصل تابستان سینما تازه از راه رسیده و بسیاری از فیلم های پرسروصدا هنوز اکران عمومی نشده اند.

تحلیل گران اقتصادی سینما می گویند باید تا پایان فصل تابستان صبر کرد و دید بقیه محصولات این کمپانی قدیمی فیلم سازی، چقدر در جدول گیشه نمایش سینماها فروش می کنند.

به گفته آن ها، این چهارمین سال پی در پی است که کمپانی والت دیزنی موفق می شود رکورد فروش بالای چهار میلیارد دلاری را شکسته و تجربه کند.

سومین قسمت مجموعه فیلم اکشن و ابرقهرمانانه «کاپیتان آمریکا»، به تنهایی توانسته بالای یک میلیارد دلار در سطح جهانی فروش داشته باشد.

در حالی که سینماهای آمریکای شمالی رقم ۳۷۵ میلیون دلار را برای این فیلم ثبت کرده اند، فروش بین المللی آن در بقیه کشورهای دنیا ۷۳۰ میلیون دلار بوده است.

انیمیشن کامپیوتری اکشن و خانوادگی «زوتوپیا» هم موفقیت مالی فراوانی برای کمپانی به همراه داشته است. فروش جهانی فیلم هم اکنون به ۹۹۲ میلیون دلار رسیده و نمایش موفقیت آمیز آن هنوز ادامه دارد.

طبق معمول، استقبال تماشاگران بین المللی از این فیلم بیشتر از آمریکای شمالی بوده است. فروش بین المللی ۶۵۶ میلیون دلاری این انیمیشن، تقریبا دو برابر فروش آمریکای شمالی آن (۳۳۶ میلیون) بوده است.

نسخه دوباره سازی شده «کتاب جنگل» هم درهای تازه موفقیت را برای کمپانی باز کرد. فروش کلی جهانی ۸۷۷ میلیون دلاری فیلم در حالی نصیب آن شده، که هنوز روی پرده است و دارد فروش می کند.

۵۳۹ میلیون دلار این رقم اختصاص به فروش بین المللی آن دارد و ۳۳۰ میلیون دلار مابقی، متعلق به جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکا و کانادا است.

به نوشته امپایر آنلاین، تنها حدود ۳ میلیارد دلار از فروش سال ۲۰۱۶ محصولات کمپانی والت دیزنی، اختصاص به این سه فیلم بلاک باستر و پرسروصدا دارد!

منبع: جام جم آنلاین


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>