سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۱ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۰:۴۵ ق.ظ چاپ مطلب

چگونگی همکاری میان موزه سینما و موزه صلح بررسی شد

mooze-solh

مدیرعامل موزه سینما و دبیر سی و پنجمین جشنواره ملی فیلم فجر از موزه صلح بازدید کرد و طی این بازدید، محمد حیدری و محمدرضا تقی پور مدیران این دو موزه درباره راه های همکاری مشترک، با یکدیگر صحبت کردند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی موزه سینما، محمد حیدری مدیرعامل موزه سینما و دبیر سی و پنجمین جشنواره ملی فیلم فجر روز گذشته ۱۰ خردادماه از بخش های مختلف موزه صلح بازدید کرد. در این بازدید محمدرضا تقی پور مقدم مدیرعامل موزه صلح توضیحاتی درباره قسمت های مختلف این موزه ارائه داد.

«اتاق جنگ»، «اتاق سلاح های کشتار جمعی»، «اتاق بررسی زندگی انسان های درحال جنگ»، «کتابخانه موزه صلح» (با محوریت آموزش صلح، آثار منتشر شده با موضوع صلح و..) از جمله بخش های مختلف این موزه بود.

محمدرضا تقی پور مقدم مدیرعامل موزه صلح که از جانبازان هشت سال دفاع مقدس نیز هست، در میان صحبت های خود تاکید کرد که هدف موزه صلح تشویق و تلاش برای داشتن دنیایی بدون خشونت و اطلاع رسانی در این جهت است.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این مهم، شعار «صلح همیشه بهترین انتخاب است» را سرلوحه فعالیت های فرهنگی خود در موزه صلح قرار داده ایم.

محمد حیدری مدیرعامل موزه سینما نیز درباره زمینه های همکاری میان دو موزه صلح و موزه سینما صحبت کرد و گفت: بخش مهمی از وظیفه سینما ثبت پیام صلح است و تجربه نشان داده عده ای از سینماگران به خوبی توانسته اند پیام صلح را در آثار خود به دنیا صادر کنند. اما واقعیت این است که سینما به عنوان یک رسانه بیش از این می تواند پیام صلح ایران را به گوش جهان برساند.

در پایان این دیدار مقرر شد زمینه های همکاری بین موزه صلح و موزه سینما بررسی و تفاهم نامه ای برای فعالیت های مشترک این دو نهاد فرهنگی تنظیم شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>