سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۹ تیر ۱۳۹۵ در ۳:۰۴ ب.ظ چاپ مطلب

ادامه خبرسازی مخالفان برای «هفت»/ صدا و سیما رفتن «افخمی» را تکذیب کرد

haft4

مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما با تکذیب اخباری مبنی بر تغییر برنامه «هفت» گفت: این برنامه با تیم قبلی و اجرای بهروز افخمی از هفته آینده روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

به گزارش سوره سینما، صبح امروز یکی از رسانه‌های مخالف تیم فعلی برنامه «هفت» در خبری مدعی شد که برنامه سینمایی «هفت» برای بار سوم دچار تغییر شده است و بهروز افخمی و مسعود فراستی به طور قطعی از هفت کنار گذاشته شدند و دیگر روی آنتن این برنامه حاضر نخواهند شد.

اما تنها ساعتی پس از انتشار این خبر کذب، خبرگزاری تسنیم به سراغ ناصر کریمان مدیرگروه اجتماعی شبکه سه سیما رفت تا صحت و سقم این خبر را جویا شود.

کریمان مدیرگروه اجتماعی شبکه سه سیما، درباره  پخش سری جدید این برنامه گفت: برنامه سینمایی «هفت» از روز جمعه ۱۸ تیر ماه با اجرای بهروز افخمی و گروه قبلی روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

وی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و طبق برنامه‌‌های روتین «هفت» پس از وقفه‌ای در ماه رمضان با تولید و سوژه‌های تازه تر پس از ماه مبارک رمضان از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

کریمان اضافه کرد: با ایجاد تغییراتی در آیتم و چیدمان برنامه‌ها مخاطبان سینمایی برنامه «هفت» را جذاب‌تر می‌بینند.

«هفت» یکی از معدود برنامه‌های تحلیلی سینمایی در تلویزیون است که توانسته با جذابیت و جنجالهای سینمایی مخاطبان زیادی را پای نقدهای شفاهی سینمایی نگه دارد.

برنامه «هفت»  از زمانی که به تلویزیون آمد سه بار خانه تکانی اساسی کرده است. دوره‌ی اول آن با کارگردانی، تهیه کنندگی و اجرای فریدون جیرانی  و دوره‌ی دوم آن با تهیه‌کنندگی واجرای محمود گبرلو.

سال گذشته پیش از ماه رمضان، آخرین قسمت از دوره دوم «هفت» با اجرای محمود گبرلو پخش شد و بعد از سه ماه تعلیق این برنامه، سری جدید «هفت» با اجرای بهروز افخمی روی آنتن شبکه سه سیما رفت.

سری سوم «هفت»، تک برنامه سینمایی تمام این سال‌های تلویزیون ایران، با بیان صریحی که انتخاب کرده، جان تازه‌ای گرفته است. افخمی از نقد به سینمای روشنفکری و مدیریت سینمایی هراسی ندارد و این خصیصه ای است که دوره های قبلی این برنامه از آن بی بهره بودند. شاید همین رک گویی ها و نقدهای جدی به جریان روشنفکری باعث شد که فضای رسانه‌ای وابسته به جریان شبه روشنفکری دنبال حاشیه سازی برای این برنامه باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>