سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۰ تیر ۱۳۹۵ در ۳:۴۵ ب.ظ چاپ مطلب

آئین رونمایی «رویای نیمه شب» برگزار شد/ ماه‌چهره خلیلی: «رویای نیمه شب» مخاطب را قلقلک می‌دهد!

royaye nimeshab1

آئین رونمایی از تیزر سینمایی کتاب «رویای نیمه ‌شب» به کارگردانی اصغر عباسی صبح امروز ۲۰ تیرماه در سینما آزادی با حضور اهالی کتاب و سینما برگزار شد.

به گزارش سوره سینما ، آئین رونمایی از تیزر سینمایی کتاب «رویای نیمه ‌شب» به کارگردانی اصغر عباسی با بازی عباس غزالی، سیما خضرآبادی، ماه چهره خلیلی، ثریا قاسمی، متین ستوده و مهدی فقیه، صبح امروز ۲۰ تیرماه در سالن «شهر هنر» سینما آزادی با حضور اهالی کتاب و سینما برگزار شد.

محمد حمزه‌زاده، مدیرعامل انتشارات سوره مهر در ابتدای این مراسم با اشاره به این تیزر گفت: این واقعه، ‌واقعه بزرگی برای نشر کشور است که برای ترویج کتابخوانی از ظرفیت سینما استفاده شده است.

وی افزود: از مجلات رشد با مظفر سالاری نویسنده این کتاب آشنایی دارم و امروز شاهد هستیم که او یکی از بهترین آثار ادبیات دینی را خلق کرده است که امروز شاهد رونمایی از تیزر سینمایی کتابش هستیم.

royaye nimeshab2

در ادامه برنامه میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی با اشاره به تیزر سینمایی کتاب «دختر شینا» گفت: یک ماه و نیم پس از نمایش این تیزر با واسطه از یکی از مسئولین شنیدم که گفته بود با همان ترکیبی که تیزر تولید شده فیلم سینمایی «دختر شینا» را هم بسازید.

وی افزود: امروز از تیزری رونمایی می‌شود که در ارتباط با کتابی است که معارف شیعی در آن با زیرکی نویسنده گنجانده شده و خواننده پس از اتمام کتاب متوجه می‌شود چقدر پیام و درس گرفته است.

نیلی خاطرنشان کرد: امیدوارم روزی برسد که برای ترویج دین خدا و معارف اسلام و انقلاب آنقدر کتاب داشته باشیم که برای انتخاب دچار مشکل شویم و ناشران به حدی نویسنده‌هایی مانند آقای سالاری در کنارشان باشد که برای انتخاب نویسنده با مشکل مواجه شوند.

مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی با اشاره به مسابقه «کتاب و زندگی» گفت: این مسابقه به لطف خدا توانسته پرفروش‌ترین کتاب‌ها را در سال‌های اخیر به خوانندگان عرضه کند.

در ادامه برنامه و در نشست خبری عوامل فیلم، مظفر سالاری نویسنده رمان «رویای نیمه شب» اظهار داشت: بر این باور هستم اگر قرار است کتاب و کتابخوانی گسترش پیدا کند باید تبدیل به یک بستر شود و به خودکفایی برسد. تمام فعالیت‌های این مسابقه از جمله تولید تیزر از محل درآمد کتاب تولید شده که این یک اتفاق خوب است که بدون وابستگی به هزینه‌‌های دولتی یک کار با این ابعاد تولید شود.

احمد ذوعلم، دبیر چهارمین مسابقه کتابخوانی «کتاب و زندگی» نیز با اشاره به سابقه این مسابقه گفت: ایده تولید تیزر سینمایی برای معرفی یک کتاب در کتاب «دختر شینا» مطرح شد اما برای ما سوال بود که چگونه سینما می‌تواند در خدمت کتاب قرار بگیرد و با مشورت‌هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که باید تیزر برشی از یک فیلم سینمایی باشد.

royaye nimeshab3

وی افزود: برای تولید تیزر کتاب «رویای نیمه شب» چند جلسه با باشگاه فیلم سوره داشتیم تا بتوانیم نحوه کار را پیدا کنیم و ریسک‌هایی داشت. زیرا باید با توجه به فضای کتاب در این تیزر وارد فضای تاریخی می‌شدیم.

مدیر مرکز رسانه ای شیرازه گفت: این اتفاق یک تجربه جدید در معرفی کتاب خواهد بود و ما در زمینه تولید یک قدم جلوتر رفته‌ایم. البته باید بزرگتر فکر کنیم و به جایی برسیم که سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی به پرفروش‌ شدن کتاب‌ها کمک کنند. ۷۰ هزار نسخه  از کتاب «رویای نیمه شب» تاکنون به فروش رفته و امید است که این تیزر به فروش بیشتر این کتاب کمک کند.

او با اشاره به همکاری صداوسیما در پخش تیزرهای تبلیغاتی کتاب گفت: در طی ۲ سال گذشته ۴۰ تیزر از تلویزیون پخش شده و این اتفاق نشان می‌دهد که تلویزیون همراهی بیشتری با کتاب پیدا کرده است.

ذوعلم در بخش پایانی سخنان خود گفت: ما در این مسابقه رسما فروش سازمانی را کم کرده‌ایم و اگر سازمانی هم کتاب را بخواهد به او پیشنهاد می‌کنیم که از کتابفروشی‌ها تهیه کنند و حتی به آنها توصیه می‌کنیم به جای خرید کتاب در جوایز مسابقه مشارکت کنند.

royaye nimeshab4

محمدرضا شفاه، مدیرعامل باشگاه فیلم سوره نیز گفت: این اتفاق یک حرکت مبارک است که گام اول آن توسط مجمع ناشران انقلاب اسلامی و مرکز رسانه‌ای شیرازه برداشته شده بود و در گام دوم ما نیز به کمک آنها آمدیم و با این کار مجمع ناشران دین بزرگی را در حق کتاب ادا کرده است.

در ادامه عباس غزالی، بازیگر اصلی این تیزر که به دلیل سفر موفق به حضور در نشست نشد، با پیام تلفنی خود خطاب به حضار گفت: «رویای نیمه شب» اتفاق بسیار خوب و مبارکی است. امیدوارم این حرکت ادامه پیدا کند و هنرمندان به کمک فرهنگ بیایند و این مجموعه در صورت ادامه یافتن یک حرکت خوب خواهد شد که ثمرات آن در جامعه به چشم خواهد آمد.

ماه‌چهره خلیلی دیگر بازیگر تیزر سینمایی «رویای نیمه شب» نیز در این مراسم گفت: من این کتاب را خیلی دوست دارم و خوشحالم یک نویسنده دیگر وارد فضای سینمایی کشور شده است و امیدوارم کل کتاب تبدیل به یک اثر سینمایی شود.

وی با اشاره به عنوان تیزر گفت: البته عنوان تیزر برای اثری که امروز رونمایی می‌شود مناسب است زیرا ترجمه تیزر یعنی چیزی که شما را قلقلک دهد و به نظرم این تیزر مخاطب را ترغیب به خرید کتاب می‌کند.

در پایان این مراسم از تیزر سینمایی کتاب «رویای نیمه شب» محصول مشترک مرکز رسانه‌ای شیرازه و باشگاه فیلم سوره به کارگردانی اصغر عباسی با حضور بازیگران و عوامل آن رونمایی شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>