سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۱ مرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۴۳ ق.ظ چاپ مطلب

جدیدترین تصاویر از سریال جدید سیروس مقدم/ «علی‌البدل» نصف شد!

alalbadal

تهیه کننده سریال «علی البدل» گفت:این روزها گروه در خانه «علی البدل» که شخصیت اصلی قصه است و نقش آن را احمد مهران‌فر بازی می‌کند مشغول ضبط سریال هستند.

به گزارش سوره سینما، «الهام غفوری» تهیه کننده سریال «علی البدل» درباره مراحل تولید و آماده سازی این سریال به کارگردانی سیروس مقدم گفت:  این روزها گروه در خانه «علی البدل» که شخصیت اصلی قصه است و نقش آن را احمد مهرانفر بازی می‌کند مشغول ضبط سریال هستند.

وی با اشاره به زمان پخش این سریال ادامه داد: هنوز زمان پخش سریال مشخص نیست و این موضوع به نظر مدیران بستگی دارد که «علی البدل» را برای چه زمانی از آنتن شبکه یک در نظر خواهند گرفت.

تهیه کننده سریال «پایتخت» افزود: وضعیت پست پروداکشن (مراحل فنی بعدی) در این سریال با همه سریال‌هایی که تهیه کردم، متفاوت است و این شرایط بر اساس شرایط خاص لوکیشنی، نوع روایت و صداگذاری مشکل‌تر و سخت‌تر است.

غفوری ادامه داد: از مدتی پیش نیز آهنگسازی و موسیقی متن «علی البدل» را به آریا عظیمی نژاد سپردیم و او در این مدت مشغول ساخت موسیقی‌های این سریال است.

تهیه کننده سریال «تا ثریا» درباره پیشروی این سریال نیز بیان داشت: تا به حال بیش از نیمی از «علی البدل» مقابل دوربین سیروس مقدم رفته است و تدوین نیز به صورت همزمان ادامه دارد.

در سریال «علی البدل» حسین محب اهری در نقش «قدم» رئیس شورای روستا، مهدی فخیم زاده در نقش «نریمان خان»، مهدی هاشمی در نقش «نوذر خان»، احمد مهرانفر در نقش علی البدل، محمود جعفری «پرویز خان»، هادی کاظمی در نقش «خرم»، هومن حاجی عبداللهی «فیضی»، بهرام افشاری «هرمز» و محسن تنابنده در نقش «مشاور» این سریال مقابل دوربین رفته‌اند.

قصه «علی البدل» روایت داستانی بین دو طایفه آبیاری‌ها و آبناری‌ها است که از قدیم الایام با یکدیگر اختلاف داشتند.

این سریال که قرار بود یکی از گزینه‌های ماه رمضان سیما و شبکه یک باشد، به دلیل پشت صحنه وسیع و اینکه دیرتر از بقیه سریال‌ها کلید خورد، نتوانست خود را به جدول پخش ماه مبارک رمضان برساند.

سریال «علی البدل» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری در روستایی حوالی همدان مقابل دوربین رفته است.

 

در خلاصه داستان «علی البدل» آمده است: من علی البدل هستم، فرعی، رزرو و جانشین عضو اصلی؛ حرف نزنم می‌گن مگه لالی، حرف بزنم می‌گن حق رای نداری. خلاصه هم هستم هم نیستم.

مهدی هاشمی،مهدی فخیم زاده،احمد مهرانفر،حسین محب اهری،هادی کاظمی،هومن حاج عبدالهی،محمود جعفری،عزت الله رمضانی فر،بهرام افشاری،فروغ قجابگلی،هدیه آزاده،مهسا باقری،فرشته گلچین،میثم چگینی و محسن تنابنده از بازیگران «علی البدل» هستند.

از دیگر عوامل این سریال می‌توان به: طراح و سرپرست فیلمنامه: محسن تنابنده، نویسنده: خشایار الوند، مشاور فیلمنامه: حسن وارسته، مشاور کارگردان و بازیگردان: محسن تنابنده، مدیرتولید: محمود اتحادی، مدیر تصویربرداری: فرشاد گل سفیدی، طراح صحنه و لباس: اصغر نژادایمانی، طراح گریم: مجید اسکندری، مدیر صدابرداری: امیر پرتوزاده، عکاس: محمد فوقانی، مشاور رسانه‌ای: مجتبی احمدی، مدیر تدارکات: آرش صالحی، مدیر برنامه ریزی: فهیمه کمالی، منشی صحنه: آسیه معصومی اشاره کرد.

منبع: فارس