سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ مرداد ۱۳۹۵ در ۳:۱۴ ب.ظ چاپ مطلب

آیا «مهران مدیری» فیلم دفاع مقدسی می‌سازد؟

mehran-modiri

خشایار الوند در مورد جدیدترین ساخته مهران مدیری گفت: کار پس زمینه جنگ دارد و خاطرات خود مهران است از زمانی که با گروههای دانشجویی در مناطق جنگی تئاتر اجرا می کردند. من نویسنده آن کار نیستم و خودش دوست دارد آن را بسازد.

به گزارش سوره سینما، مهران مدیری تصمیم گرفته بعد از پایان مجموعه «دورهمی» اولین فیلم سینمایی خود با عنوان «پنج عصر» را بسازد.

به گزارش سینماژورنال این فیلم یک درام خیابانی است شامل یک کاراکتر با بازی سیامک انصاری که یک صبح تا عصر در خیابانهای تهران می گردد و در این بین با اتفاقات مختلفی روبرو می شود.

خشایار الوند سناریست این کار در تازه ترین گفتگوی خود درباره همکاری با مدیری نکته ای را هم ذکر کرده درباره علاقه مدیری برای ساخت فیلم خاطراتش از جبهه. الوند به “تماشاگران امروز” گفته است: در جریان کار بعدی مهران{که بعد از “پنج عصر” ساخته میشود} نیستم اما می دانم برای خاطرات زمان جبهه و جنگش است.

وی ادامه داد: کار پس زمینه جنگ دارد و خاطرات خود مهران است از زمانی که با گروههای دانشجویی در مناطق جنگی تئاتر اجرا می کردند. من نویسنده آن کار نیستم و خودش دوست دارد آن را بسازد.

البته این فیلم در صورت تولید اولین فیلم مرتبط با جبهه و جنگ مدیری نیست. او در دهه هفتاد در فیلمی با عنوان “دیدار” ساخته محمدرضا هنرمند و از محصولات مهاب فیلم به تهیه کنندگی سیدضیاء هاشمی، هم تجربه ایفای نقش یک رزمنده را داشت.

مدیری در «دیدار» نقش رزمنده ای را ایفا می کرد که عاشق یک عکاس ارمنی می شود و با وی ازدواج می کند؛ رزمنده ای که طی یک عملیات اسیر می شود و سالها دور از خانه خویش با اسارت دست و پنجه نرم می کند…

منبع: سینماژورنال


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>