سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ شهریور ۱۳۹۵ در ۹:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم سلامت معرفی شدند/ تقدیر از پوران درخشنده/ سلفی رامبد جوان با وزیر بهداشت

salamat1

برگزیدگان بخش‌های مختلف نخستین جشنواره فیلم سلامت شامگاه شنبه ۶ شهریور طی مراسمی در سالن همایش‌های رازی معرفی شدند.

به گزارش سوره سینما ، برگزیدگان نخستین جشنواره‌ فیلم سلامت با حضور وزیر بهداشت، جمع کثیری از هنرمندان، دانشجویان و خانواده‌ها معرفی شدند که در بخش آثار سینمایی، «لانتوری»، «حوض نقاشی»، «وارونگی»، «آتش بس»، «برادرم خسرو»، «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» و «عصر یخبندان» به عنوان آثار برگزیده‌ تقدیر شدند.

در این مراسم چهار ساعته که از ساعت ۱۹:۳۰ با حضور جمعیت بسیار زیادی در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز شد، ضمن قدردانی از فعالیت‌های رامبد جوان برای گسترش نشاط در جامعه و پوران درخشنده به دلیل پرداختن مداوم به آسیب‌های اجتماعی، آثار برگزیده در بخش‌های متنوع فیلم سینمایی، مستند، کوتاه، انیمیشن، تله فیلم سریال و تیزر تلویزیونی معرفی شدند.

وزیر بهداشت: امیداوریم جشنواره فیلم سلامت استمرار داشته باشد

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم سلامت با گرامیداشت یاد شهید رجایی و شهید باهنر و داوود رشیدی گفت: از عزیزانی که هر یک به نوعی در برگزاری این جشنواره مشارکت داشتند، سپاسگذارم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه  این جشنواره طلیعه ای باشد برای اقدامات بهتر و برجسته تر گفت: این جشنواره باید در همه دولت های آینده استمرار داشته باشد. ز یرا هیچ راهی برای پیشرفت به جز آگاهی وجود ندارد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی وزیر بهداشت با بیان اینکه ما باید مردم را در برابر بیماری ها آگاه کنیم ادامه داد:  البته همه بیماری ها در حوزه سیاسی، اقتصادی اجتماعی به اعتقاد ما پزشکان ناشی از بیماری های جسمانی است.

هاشمی خاطرنشان کرد:  امیدوارم در سال های آینده شاهد نقش آفرینی بیش از پیش هنرمندان در حوزه سلامت باشیم و امیدوارم همه به فکر سلامت خود باشیم.

ایازی: امیدوارم جشنواره فیلم سلامت سال آینده با حضور بیشتر آثار سینمایی برکزار شود

قائم مقام امور مشارکت های اجتماعی وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد جشنواره فیلم سلامت در گام های بعدی خود با قوت و تعداد بیشتر آثار شرکت کرده کار خود را دنبال کند.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، دکتر هادی ایازی معاون امور مشارکت های اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به اهمیت بازنمایی موضوعات سلامت محور در سینما و تلویزیون گفت: یک پیام سلامت محور در یک فیلم یا سریال می تواند بسیار تاثیر گذار عمل کند. چنانچه در جشنواره فیلم فجر چنین اتفاقی افتاد و فیلم های خوبی در این حوزه تولید شدند.

وی افزود: جشنواره فیلم سلامت به دنبال زمینه سازی برای تولید بیشتر آثار سینمایی و تلویزیونی در حوزه سلامت است تا به موضوعات مد نظر وزارت بهداشت را به آحاد مردم منتقل کند. ضمن این که ارتباط خوب بین جامعه هنری و پزشکی را گسترده تر کرده و از ظرفیت های جامعه هنری به نفع سلامت مردم استفاده کند

ایازی در پایان گفت: امیدوارم این جشنواره در سال های آتی با تعداد بیشتری آثار و باشکوه تر کار خود را دنبال کند.

آمادگی حمایت از ۱۰ فیلم سینمایی با موضوع سلامت را داریم

دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت با اشاره به اهمیت موضوع سلامت گفت: آمادگی حمایت از ۱۰ فیلم سینمایی با موضوع سلامت را داریم.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، متن سخنان دکتر ابراهیم دارغه زاده دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت در مراسم اختتامیه این رویداد سینمایی که در سالن همایش های رازی برگزار شد بدین شرح است:

در کشوری که هر روز آن با یک رویداد بهداشتی و درمانی و فرهنگی هنری همراه است که برخی از آنها مفید و برخی بی فایده و برخی موثر و برخی بی تاثیرند برگزاری رویدادی هدفمند که ضمنا قابل ارزش یابی نیز باشد کاری اضطراب آفرین بود.

بیش از یک سال است که در انتظار و آماده سازی مقدمات برگزاری این اتفاق مهم و اثرگذار هستیم و تمام تلاشمان این بوده است که کاری کنیم موثر در جهت حفظ و ارتقای سلامت مردم. تلاشمان این بوده است که بجای شخص و شخصیت محوری، موضوع محور و مخاطب محور باشیم و تلاش کردیم از رفتارهای صرفا نمایشی فاصله گرفته کاری درخور اهمیت مسئله انجام دهمیم و از آفت برخی رویدادهای مشابه که چند روزه است و نه پیشی دارد و نه پسی دارد مصون بمانیم.

salamat5

تلاش کردیم با هدفگذاری و برنامه ریزی حول شعار محوری جشنواره که جوان نمی توان ماند اما سالم چرا و تولید برنامه های لازم و انتشار سه شماره نشریه ویژه جشنواره آماده شویم برای ورود به حوزه ایی که تاکنون مغفول مانده بود و آن رویدادی تخصصی فرهنگی با محوریت سلامت فرهنگ سلامت و بازنمایی آن در فیلم ها، آثار نمایشی و رسانه های تصویری بود.

خدای بزرگ را شاکریم که می توانیم گزارش کنیم بیش از آنچه گمان می کردیم توفیق را رفیق راهمان نمودیم و به مدد همه اصحاب دغدغه مند جامعه پرتوان و پرتلاش فعال در حوزه سلامت و بهداشت و درمان، جامعه ارزشمند و صاحب اندیشه از اصحاب فرهنگ و رسانه، جامعه مخاطبان همچون فعالان فرهنگی و هنری، حوزه های بهداشت و درمان سراسر کشور، سازمان های مردم نهاد، مردم  گام اول و موثری در توجه دادن همگان به تاثیر حوزه فرهنگ و هنر و رسانه در حفظ ارتقای سلامت جامعه و ضرورت هم نشینی هرچه بیشتر و سامان مند میان دست اندرکاران و فعالان این دو حوزه برداشتیم.

اجازه بدهید ضمن ستایش از تلاش و کوشش همه همکارانم در بخش های گوناگون داخل و خارج از وزارتخانه اعلام کنم که موسسه تازه تاسیس آوای هنر سلامت در آغاز راهی است بی پایان و در این فرصت کوتاه تلاش های بسیاری صورت داده است که از رفع نیازهای جامعه در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه حمایت کند تا آثاری همسو و موثری در این حوزه تولید و به نمایش در آیند که سریال موفق و پرمخاطب پریا یکی از آنها است.

ما به نمایندگی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی آمادگی حمایت از اینگونه آثار را داریم و دستمان را برای همکاری با همه فعالان این عرصه دراز می کنیم تا از رهگذر همکناری آن اراده و خلاقیت و این حمایت آثاری تولید شود که پاسخگوی دغدغه  نیاز مردم و همسو با اولویت های نظام سلامت کشور باشد. همینجا اعلام می کنم که حمایت ارزشمند جناب آقای هاشمی وزیر محترم و جناب اقای ایازی معاون محترم امسال اماده حمایت از ۱۰ فیلم سینمایی با موضوع سلامت هستیم که بتواند به بهشی از این ضرورت پاسخ دهد.

امیدواریم این گام در برگزاری رویدا ی این چنین موثر که با استقبال بی نظیر و خارج از پیش بینی ما صورت گرفت و خود نشان از اهمیت سلامت برای مردم و مخاطبان آثار فرهنگی و هنری دارد بتواند در گام های بعدی با رفع نواقص احتمالی به تاثیرات بیشتر و هدفمند تر منجر شود.

از همه گروها داوری تشکر می کنم و برای همه شرکت کنندگان برگزیدگان و فعالان این حوزه ها استمرار توفیق در مسیری که پیش گرفته اند از خداوند متعال خواستارم.

برگزیدگان بخش دانشجویی جشنواره سلامت معرفی شدند

برگزیدگان بخش دانشجویی بدین شرح معرفی شدند:

*بخش انیمیشن دانشجویی

جایزه بهترین فیلم و تندیس این بخش تعلق “سفید جامه و تب طبابت” به کارگردانی فرناز دلاوری تعلق گرفت.

*بخش نماهنگ و تیزر دانشجویی

تندیس و جایزه این بخش ب “اکسیر سلامت” به کارگردانی  آرزو دهقانی اهدا شد.

*بهترین فیلم کوتاه داستانی دانشجویی

جایزه اول و تندیس این بخش به فیلم  مثبت زندگی  به کارگردانی فرناز قانونی تعلق گرفت.

همچنین جایزه نفردوم و لوح زرین این بخش ازجنس رویا به کارگردانی سید علی مسدد اهدا شد.

همچنین در این بخش  از فیلم ” عکسها افسرده اند” به کارگردانی مهدی زندپور و فیلم ریتالین به کارگردانی پانته آ گرداب تقدیر و لوح زرین به این اثر تعلق گرفت.

*بخش مستند دانشجویی

جایزه اول و تندیس این بخش به فیلم راه غریب به کارگردانی علیرضا کاظمیان بابلی اهدا شد.

همچنین جایزه دوم و لوح زرین این بخش به فیلم  این فوتبال روهمه می برن به کارگردانی  محمدمبین مرادی و ارشیا رزدوئی تعلق گرفت.

همچنین جایزه سوم و لوح زرین این بخش به  شابو به کارگردانی” عارف اصل شرهانی اهدا شد

معرفی بخش فیلم کوتاه داستانی جشنواره سلامت

برگزیدگان بخش فیلم کوتاه این رویداد سینمایی در مراسم اختتامیه که هم اکنون در سالن همایش های رازی در حال برگزاری است معرفی شدند.

در این بخش تندیس و جایزه اول به فیلم  آوا به کارگردانی سهند کبیری رسید.

همچنین جایزه دوم و تندیس این بخش به فیلم دوچرخه ها، پدرها، سیگار ها به کارگردانی  ابراهیم ایرج زاد اهدا شد.

جایزه سوم و تندیس این بخش نیز  به صورت مشترک  هستی از کمال پرناک و فردا صبح از محمد نجاریان اهدا شد.

برگزیدگان بخش مستند جشنواره سلامت معرفی شدند

برگزیدگان بخش مستند نخستین جشنواره فیلم سلامت در مراسم اختتامیه این رویداد سینمایی که شامگاه شنبه ۶ شهریور در سالن همایش های رازی برگزار شد معرفی شدند.

جایزه اول و تندیس این بخش به فیلم پدر، مادر، علی، رضا و من از  هانیه یوسفیان اهدا شد.

جایزه دوم و تندیس این بخش به چند شاخه گل مریم از محمد قاسم پور تعلق گرفت.

همچنین جایزه سوم و تندیس این بخش به صورت مشترک به فرشته ای روی شانه راست من از آزاده بیزارگیتی و  چنگار (محسن علیخانی: تندیس ) اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران این بخش به فیلم این یک جسد نیست از غلامرضا حیدری: لوح زرین اهدا شد.

معرفی برگزیدگان بخش برنامه های تلویزیونی نخستین جشنواره فیلم سلامت

در مراسم اختتامیه این رویداد سینمایی در سالن همایش های رازی برگزیدگان بخش برنامه های تلویزیونی بدین شرح معرفی شدند.

جایزه اول و تندیس این بخش به مجموعه برنامه اکسیر از مصطفی شریفی رسید.

جایزه دوم و تندیس نیز به  میان برنامه های دکتر سلام از رضا یوسفی محله اهدا شد.

جایزه سوم و تندیس این بخش به مستند یک منهای دو از سید ابراهیم عمادی اهدا شد.

salamat2

درخشنده: خوشحالم از وزیر بهداشت جایزه دریافت می کنم

پوران درخشنده نویسنده و کارگردان پیشکسوت سینما بعد از دریافت تندیس خود بیان کرد: نمی دانید که چقدر از بودن در اینجا خوشحالم و این که این جایزه را هرچه که نام دارد، از وزیر بهداشت دریافت می کنم.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، درخشنده در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم سلامت در سالن همایش های رازی درباره عملکرد وزارت بهداشت در دوره جدید خود افزود: مدت ها به این فکر می کردم که با حضور وزیر بهداشت اتفاقات خوبی برای مردم از بیمه و درمان گرفته تا سلامت شان اتفاق افتاده است. ایشان در زمینه سلامت خود شخصا وارد می شوند و جشنواره فیلم سلامت بسیار به جا و خوب کار خود را اغاز کرده است. زیرا با به فرهنگسازی نیاز داریم. این جشنواره از این نظر مهم است که با سلامت جسم و روان همه سر و کار دارد و این باعث خوشحالی من شد.

وقتی صحبت های آقای داروغه زاده را برای حمایت از فیلم های حوزه سلامت شنیدم، خوشحال شدم. زیرا تا زمانی که فیم ساخته نشود ره به جایی نخواهیم برد. زیرا جامعه اکنون ما نیازمند فیلمسازی درباره سلامت روان است.  ما باید بتوانیم مشکلات جامعه را ریشه یابی کرده و به تابوها نزدیک شده و از دردها سخن بگوییم.

من مطمدن هستم مسئولان وزارت بهداشت چنین دغدغه ای دارند و امیدوارم بتوانیم بودجه ای که صرف درمان می شود را صرف آموزش و پیشگیری کنیم.

سلفی رامبد جوان با وزیر بهداشت

پیش از تقدیر از رامبد جوان تهیه کننده و مجری برنامه «خندوانه» کلیپی طنز درباره وی نمایش داده شد. وی که شال صورتی رنگی به نمایندگی از انجمن اوتیسم بر گردن داشت، سلام و علیکی بر سبک خندوانه با حاضران داشت و به جامعه پزشکی کشور سلام داد.

وی گفت: خوشحالم که تشویقم می کنید و کاش عباس کیارستمی هم اینجا بود! این یک متلک نیست و آرزوی قبلی ام هست.

وی با بیان این که خندوانه حاصل تلاش افراد زیادی است و او به عنوان نماینده جوایزی را از رویدادهای مختلف دریافت می کند، از سید علی احمدی  تهیه کننده و محمود کریمی گوینده برنامه اش دعوت کرد روی سن بیایند.

جوان خطاب به دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت گفت: خندوانه تلاش کرد بر حال عمومی مردم اثر بگذارد. من بارها از شما خواهش کردم تا به برنامه خندوانه بیایید. شما با یک شب حضور در خندوانه می توانید از خیلی از هزینه ها جلوگیری کنید. شک نکنید من کاری نخواهم کرد که شان شما در برنامه از بین برود.

مجری برنامه خندوانه ادامه داد: من آنقدر تربیت شده ام که بدانم چطور باید با یک وزیر در برنامه صحبت کنم. مردم این برنامه را با اعتماد تماشا می کنند و حضور شما در این برنامه بسیار تاثیرگذار است. ما مردم ایران بسیار محجوبیم و نیاز به کمی ناز کشیدن داریم وگرنه دیگر هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

salamat3

سید علی احمدی نیز با تقدیر از گفت: چرا جمعیت خانم ها بیشتر از آقایان است؟!

رامبد جوان در ادامه صحبت های او گفت: چرا جمعیت خانم ها آنقدر زیاد است؟! چطور می توان جلویشان را گرفت؟!

وزیر بهداشت نیز با تقدیر از رامبد جوان گفت: من از تلاش های آقای جوان برای سلامتی مردم و تاثیری که در پیشگیری از بیماری های اعصاب و روان در جامعه داشته است، تشکر می کنم و امیدوارم به عنوان یک ایرانی هر آنچه می توانم در راستای حمایت از این ایده های خوب داشته باشم.

مجری «خندوانه» همچنین از وزیر بهداشت خواست تا یک عکس سلفی با جمعیت بگیرند.

معرفی برگزیدگان بخش فیلم های تلویزیونی (تله فیلم )

جایزه اول و تندیس این بخش به  فیروزه سیاه به کارگردانی رضا بهشتی اهدا شد.

جایزه دوم و تندیس این بخش به حتی اگر شب باشد از سمانه نامدار ( فیلمنامه ) منیر قیدی ( کارگردان ) رسید.

جایزه سوم و تندیس این بخش به نامه های خیس از مرجان اشرفی زاده(کارگردان)/ ناهید دل آگاه (تهیه کننده) رسید.

جایزه ویژه هیئت داوران و لوح زرین این بخش به بازیگران فیلم فیروزه سیاه،  مهران احمدی – آشا محرابی – بازیگر کودک اهدا شد.

جایزه ویژه هیئت داوران و لوح زرین نیز برای فیلم نامه های فیروزه سیاه و نیلا زنده است به  فدیا نورالهیان اهدا شد.

معرفی برگزیدگان بخش نماهنگ و تیزر جشنواره سلامت

برگزیدگان این بخش بدین شرح معرفی شدند:

اثر برگزیده بخش نماهنگ و تندیس این بخش به الف به کارگردانی پوریا دایلر تعلق گرفت.

همچنین اثر برگزیده بخش تیزر و تندیس این بخش به تیزر رضا از شیوا رستگار و فرزاد بیان اهدا شد.

همچنین در این بخش به مجموعه تیزرهای سرطان از محمدفوادصفاریان پور تندیس جشنواره اهدا شد.

salamat4

برگزیدگان بخش سینمایی جشنواره سلامت معرفی شدند

برگزیدگان این بخش در مراسم اختتامیه این رویداد سینمایی که شامگاه شنبه ۶ شهریور در سالن همایش های رازی برگزار شد بدین شرح است:

لوح زرین و جایزه نقدی ویژه هیات داوران به جهت بازنمایی روابط نامناسب بر سلامت جوانان ، واکاوی ریشه های خشونت و ترویج بخشش به جای خشونت به رضا درمیشیان برای فیلم «لانتوری» اهدا شد.

همچنین لوح زرین و جایزه نقدی ویژه هیات داوران به جهت ترویج امید بخشی و جلب حمایت جامعه نسبت به اقشار کم توان  امکان پذیری توانمندی سازی جامعه به منوچهر محمدی و مازیار میری تهیه کننده و کارگردان فیلم «حوض نقاشی» تعلق گرفت.

لوح زرین و جایزه نقدی ویژه هیات داوران به جهت واکاوی ریشه های توزیع قدرت در نهاد خانواده و ضرورت برخورداری از عزت نفس و ترویج روحیه مشارکت در مراقبت از بیمار به بهنام بهزادی برای فیلم «وارونگی» اهدا شد.

هیات داوران بدون رتبه بندی دیگرا جوایز خود را بدین شرح اهدا می کند:

*تندیس جشنواره و جایزه نقدی به جهت بازنمایی روابط خانواده و نقش مشاوره در بهبود این روابط اهدا می شود به محمد نیک بین و تهیمنه میلانی تهیه کننده و کارگردان «آتش بس۲»

*تندیس جشنواره و جایزه نقدی به جهت توجه به سلامت روان در جامعه و نقش فرد و جامعه در آن اهدا می شود به سعید ملکان و احسان بیگلری تهیه کننده و کارگردان فیلم «برادرم خسرو»

*تندیس جشنواره و جایزه نقدی به جهت بررسی دردمندانه علل و عوامل موضوع با اهمیت و حساس خشونت جنسی و روشهای پیشگیری و مقابله با آن اهدا می شود به پوران درخشنده برای فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی زنند»

هیات داروان ضمناً به جهت تلاش جمعی در ارائه تصویری دقیق از مساله اعتیاد و مقابله با آن مجموعه بازیگران فیلم «عصر یخبندان» را شایسته تقدیر می داند و در این بخش از مهتاب کرامتی، آنا نعمتی؛ سحر دولتشاهی، مینا ساداتی ،ژاله صامتی، فرهاد اصلانی، محسن کیایی ، بابک بهشاد و بهرام رادان تقدیر می کند.

تقدیر انجمن اهدای عضو از ۴ فیلم در جشنواره فیلم سلامت

انجمن اهدای عضو ایران در آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم سلامت از ۴ فیلم «یکی می خواد باهات حرف بزنه» ساخته منوچهر هادی ، «آسمان هشتم» به کارگردانی حسن نجفی، «نیلا زنده است» ساخته جمال شیر محمدی، «زمانی برای بودن» علی شاهیده و «فرشته ای روی شانه راست من» آزاده بیزار گیتی تقدیر کرد.

همچنین دراین مراسم از آقای بدیعی پدر مرحومه عسل بدیعی با اهدای لوح تقدیر شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>