سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۷ شهریور ۱۳۹۵ در ۱۰:۲۵ ق.ظ چاپ مطلب

ایوبی: «ایستاده در غبار» یکی از گزینه‌های اصلی ارسال به اسکار است

istade-dar-ghobar

رئیس سازمان سینمایی گفت: فیلم «ایستاده در غبار» یکی از گزینه‌های مناسب برای اسکار است و من هم احتمال می‌دهم که این فیلم یکی از گزینه‌های اصلی هیأت انتخاب باشد.

به گزارش سوره سینما ، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی که در حاشیه مراسم رونمایی از مجموعه آثار پوران درخشنده در جمع خبرنگاران حاضر شده بود اظهار داشت: یک بدبینی در بین سینماگران وجود دارد که متأسفانه این بدبینی بین مدیران و مسئولان نیز تزریق می‌شود. اتفاق تلخ در سالی که گذشت در کنار همه خوبی‌ها و شیرینی‌ها این بود که سینماگرانی که خیلی سعی کردند زبان گویای مردم و باعث افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران باشند اما باز هم برخوردهایی با آنها شد که تا حدی کام سینماگران را تلخ کرد.

وی افزود: وقتی رهبر معظم انقلاب به طور کامل در جریان آسیب‌های اجتماعی قرار گرفتند همه را بسیج کردند که در برابر این آسیب‌ها بایستند و سینماگرانی که این آسیب‌ها را مطرح کردند خیلی وقتها با موانعی روبرو شدند که انتظار نداشتیم. وقتی می‌دانم یک فیلمساز که او را می‌شناسم با چه قصد و انگیزه بالایی فیلمی برای نمایش دادن بدون حاشیه می‌سازد ناگهان با بازخوردهای بدی روبرو می‌شود برایم بسیار ناراحت کننده است. برای من بدترین روز روزی بود که حریم سینماگران رعایت نشد و در فضای مجازی به آنها توهین شد.

ایوبی اظهار داشت: چشم‌اندازی که برای سینمای ایران دارم بسیار روشن است. در روزهای بدی که سینما داشت همیشه می‌گفتم که روزهای خوبی به سینمای ایران می‌آید و امروز که روزهای خوب را شاهد هستیم روزهای بهتر و با شکوه‌تری را نوید می‌دهم. سینمای ایران بالنده پیش می‌رود.

وی گفت: خیلی خوشحالم که در روز سینما با نیم‌بها شدن بلیط سینما مجبور نیستیم با رایگان کردن بلیط‌ها ثابت کنیم که مردم سینما را دوست دارند. مردم امسال ثابت کردند که به سینما علاقه دارند.

ایوبی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیباچه مبنی بر نحوه انتخاب نماینده ایران در مراسم اسکار امسال گفت: همیشه خبرنگارها فکر می‌کنند که برای انتخاب فیلم نماینده ایران در اسکار دیر شده و همیشه معلوم می‌شود که اینطور نیست. الآن هیأت انتخاب در حال آماده شدن هستند و اصناف فیلم‌های منتخب خود را معرفی می‌کنند و فکر می‌کنم به زودی هیأت انتخاب در همین هفته کار خود را شروع کرده، فیلم‌ها را می‌بینند و کار خود را شروع می‌کنند.

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار دیباچه مبنی بر نظر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتخاب فیلم نماینده ایران در مراسم اسکار گفت: آقای وزیر خیلی دقیق صحبت کرده و گفته است که فیلم «ایستاده در غبار» یکی از گزینه‌های مناسب برای اسکار است و من هم احتمال می‌دهم که «ایستاده در غبار» یکی از گزینه‌های اصلی هیأت انتخاب باشد. البته ما نظر شخصی خود را می‌دهیم و تصمیم نهایی با هیأت انتخاب است.

منبع: نسیم آنلاین


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>