سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۷ شهریور ۱۳۹۵ در ۱۱:۱۰ ق.ظ چاپ مطلب

مستند پرتره استاد ایرج رضایی رونمایی شد/ خوشحالم که شبکه مستند ما را دید

iraj-rezayee

استاد ایرج رضایی در مراسم رونمایی از مستند پرتره «زاده مهر» از اینکه شبکه مستند هنرمندان عرصه دوبله را می بیند قدردانی و مدیر شبکه مستند نیز اعلام کرد تولید این دست آثار در راستای پاسداشت صداهای ماندگار ادامه خواهد داشت.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، مراسم رونمایی از «زاده مهر»؛ مستند پرتره استاد ایرج رضایی به کارگردانی ابوالفضل توکلی با حضور سیدسلیم غفوری مدیر شبکه مستند سه شنبه ۱۶ شهریور در فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد.

رضایی در این مراسم در سخنانی گفت: اینکه بخواهم درباره ۵۵ سال دوبله در چند دقیقه صحبت کنم کار دشواری است، تنها این را بگویم که هنوز عشق ۵۵ سال پیش را به دوبله دارم.

وی افزود: قبل از انقلاب دوبله تحقیر میشد اما اکنون بها پیدا کرده است. البته هنوز تعریف خوبی از دوبله نداریم و قرار نیست هر کس جمله ای را به فارسی میخواند دوبلور باشد. بلکه به انتقال مناسب حس از طریق کلام دوبله میگویند.

شبکه مستند ما را دید

دوبلور کارتون معاون کلانتر یادآور شد: در این مسیر عاشقی، سختی زیادی کشیدیم. از شبکه مستند تشکر میکنم که ما را دید، البته خدا ما را دیده بود و این از همه مهم تر است. ۵۵ سال با صداقت و عشق گذشت و نفهمیدم کی بهار است کی تابستان کی زمستان…

وی با اشاره به جلال مقامی که در جمع حضور داشت، ادامه داد: حالا که دوست سالهای دورم را میبینم، دلم تنگ دوبله است.

رضایی در پایان تصریح کرد: همیشه میخواستیم در ذهن مردم و یاد مردم جایی برای خود بگذاریم. از شما ممنونم که آمدید آرزو میکنم همه تان به آرزوهای خوبتان برسید.

در ادامه غفوری مدیر شبکه مستند در سخنانی گفت: برای بزرگداشت بیش از ۵۰ سال فعالیت استاد رضایی و رونمایی از مستند «زاده مهر» دور هم جمع شده ایم. مستندی که به پاس تلاشها و زحماتی که استاد برای هنر دوبله کشیده اند ساخته شده است.

وی با اشاره به جلال مقامی و با بیان اینکه بسیاری از برنامه های دوران کودکی را با صدا و اجرای او به یاد داریم، ادامه داد: تلاش و زحمات چنین اساتیدی همواره قابل تقدیر و ارزشگذاری است. همانطور که بسیاری از آثار سینما و تلویزیون با صدای گرم و ماندگار استاد رضایی در اذهان ما باقی مانده و خواهد ماند.

پاسداشت صداهای ماندگار در شبکه مستند

مدیر شبکه مستند درباره تولید مجموعه صداهای ماندگار توضیح داد: اگر در شبکه به سمت تولید مستند صداهای ماندگار رفتیم، به پاس هنر این هنرمندان است که ما در مقابل هنر آنها کاری نکردیم و تولید این آثار قطره کوچکی در مقابل دریای هنر آنها بوده است و برگ سبزی است تحفه درویش. امیدوارم مخاطبانی که کار را می بینند یک خدا قوت و دست مریزاد به استاد رضایی عزیز بگویند. نام نیک ایشان در هنر مملکت باقی خواهد ماند و همه قدردان زحمات ایشان بوده ایم و خواهیم بود.

مستند پرتره ناصر ممدوح را میسازیم

ابوالقاسم ناصری مدیر گروه تولید شبکه مستند نیز به حال خوش معنوی که با شنیدن برنامه از سرزمین نور با صدای استاد رضایی به او دست داده و حس خوبی که با دیدن کارتون معاون کلانتر در دوران کودکی داشته، اشاره کرد و اظهار داشت:طی ساخت این مستند شیفته خلق و خوی ایشان شدم. استاد مقامی راه ما را برای تولید آثار درباره هنرمندان عرصه دوبلور باز کردند و اکنون مشغول تولید مستند پرتره ناصر ممدوح هستیم. امیدوارم بتوانیم با ساخت مستند درباره دیگر اساتید این عرصه، به وظیفه خود عمل کنیم.

توکلی کارگردان «زاده مهر» نیز در سخنانی اظهار کرد: از شبکه مستند بابت مهیا کردن چنین فضایی ممنونم. به هر حال ما فیلمسازها دوست داریم فیلممان روی پرده دیده شود و با دریافت بازخورد مخاطبان، در فیلم بعدی کم و کاستها را جبران کنیم. از انجمن گویندگان که در ساخت این فیلم ما را یاری کردند تشکر میکنم.

وی یادآور شد: ساخت این نوع فیلمها، از این جهت رضایت بخش است که ما به وظیفه خودمان درباره هنرمندان عمل کرده ایم. استاد مقامی به من اعتماد کردند و پایه گذار ساخت این فیلمها شدند..

در ادامه مدیر شبکه مستند با اهدای لوح تقدیر از استاد رضایی تقدیر کرد و سپس حاضران به تماشای مستند «زاده مهر» نشستند.

این مراسم با گرفتن عکس یادگاری به پایان رسید.

جلال مقامی، همت مومیوند، بیژن علی محمدی، سعید مقدم منش، شایسته تاجبخش، علی اصغر رضایی نیک، میثم نیک نام، نقی یی مدیر تولید واحد دوبلاژ، امین پور معاونت فرهنگی منطقه  ۲، علیرضا نوروزی مدیر مالی شبکه مستند، علی اکبر خدابخش مدیر روابط عمومی معاونت صدا، مهدی توکلی زاده مدیر روابط عمومی معاونت سیما و… از جمله حاضران در این مراسم بودند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>